Přejít k hlavnímu obsahu

Worlds Skupina C: G2, SSG, RNG, FB

3. 10. 2017 | 23:26 League of Legends
Mistrovství Světa v League of Legends pomalu ale jistě přechází do hlavní skupinové fáze. Již tento čtvrtek se šestnáct nejlepších týmů na naší planetě utká v prvních zápasech skupin. V tomto článku si rozebereme skupinu C, ve které hrají následující týmy: G2 Esports (Evropa #1), Samsung Galaxy (Korea #3), Royal Never Give Up (Čína #2) a 1907 Fenerbahce (Turecko #1). Postupně se podíváme pod lupou na jednotlivé týmy a zhodnotíme jejich šance na postup.
Výchozí obrázek

Mistrovství Světa v League of Legends pomalu ale jistě přechází do hlavní skupinové fáze. Již tento čtvrtek se šestnáct nejlepších týmů na naší planetě utká v prvních zápasech skupin. V tomto článku si rozebereme skupinu C, ve které hrají následující týmy: G2 Esports (Evropa #1), Samsung Galaxy (Korea #3), Royal Never Give Up (Čína #2) a 1907 Fenerbahce (Turecko #1). Postupně se podíváme pod lupou na jednotlivé týmy a zhodnotíme jejich šance na postup. Rozbor skupiny A najdete zde a skupiny B zde


Samsung Galaxy

PZ Tip na umístění: 1.

Stejně jako vloni se dostal tým Samsung Galaxy na světový šampionát díky výhře nad favorizovaným supertýmem KT Rolster ve finále korejského gauntletu. Korejský tým bude chtít benefitovat hlavně z toplane, kde sídlí momentálně jeden z nejlepších toplanerů světa, CuVee. Ten by měl mít situaci ve skupině vcelku jednoduchou, protože proti sobě nemá nijak velkou konkurenci. Podle mnohých analytiků ji také nebude mít ani do doby, dokud se neutká s toplanerem Longzhu Gaming, Khanem.

Naopak těžké kameny v kapsách Samsungu může tvořit jejich botlajna. Ruler a CoreJJ sice mají skvělou souhru, ale svou kvalitou je může překonat jak dvojice z RNG, tak i z G2. To, že tým SSG pochází z Koreji však značí jednu věc. Jejich týmová souhra a makro hra by měla být na daleko vyšší úrovni, než ta jejich soupeřů, což může všechny jejich potencionální individuální nevýhody zahrabat hluboko do ze mě. Zvědavost určitě budí jméno Crown, který zářil v dresu Samsungu na loňských Worlds, ale v letošním letním splitu se mu až na zápasy v gauntletu moc nedařilo.

Royal Never Give Up

PZ Tip na umístění: 2.

Čínský tým Royal Never Give Up skrývá pod svou značkou několik hvězd. Tou nejznámnější je beze sporu legendární marksman Uzi, který v letní části čínské ligy úspěšně absolvoval návrat na kompetetivní scénu poté, co se několik měsíců trápil zraněním šlach. Oporu mu bude dělat samozřejmě asi druhý nejlepší support Číny, Ming.

Jestli se vám ani to nezdá dost, stačí se podívat na midlane, kde poslední dobou září Xiaohu. Tento čínský hráč se totiž může chlubit cenou za nejlepšího hráče letošního letního splitu LPL. Tým RNG, který mnoho specialistů označuje za čtvrtý nejsilnější tým na Worlds, se vyznačuje agresivními výpady a skvělou hrou v teamfightech. Například Deficio(EU LCS komentátor a bývalý profesionál) se však nechal slyšet, že je RNG velmi předvídatelný a nestabilní tým, který by G2 měli dokázat přečíst jako knihu. 

Slabinou RNG je rozhodně kolísavost individuálních i týmových výkonů, což jsme mohli vidět i ve finále LPL. Tehdy totiž ztráceli nervy a někteří hráči nedokázali buď zůstat trpěliví, nebo dostatečně využít soupeřovy chyby. Zajímavé bude sledovat výše zmíněné carry hráče tohoto týmu, a to, jak si poradí proti silné konkurenci.

G2 Esports

PZ Tip na umístění: 3.

Evropští králové z týmu G2 Esports vstupují na World stage s těmi opravdu nejvyššími ambicemi. I když ve finále evropské ligy zničili rozjeté hráče Misfits 3:0, nesmíme zapomínat na historii tohoto týmu. Dlouhodobá evropská jednička totiž měla co dělat, aby v letním čtvrtfinále obrátila nepříznivý stav 1:2 proti průměrným Splyce. Navíc nesmíme opomenout, jak se tým prezentoval na minulých mezinárodních akcích. Na Rift Rivals G2 udělali ostudu a na MSI měli skóre ve skupinové části 4-6.

I když je samozřejmě nezpochybnitelné, že v Bo5 zápasech G2 dokáží porazit kde koho, jejich síla v Bo1 soubojích je signifikantně menší. O druhé místo se poperou nejspíše s čínskými RNG, jenž by právě v Bo1 hrách měli těžit z jejich agresivních playů, kterými se vyznačují. Všechny oči ale směřují hlavně na midaře týmu, Perkze. Luka "Perkz" Peković je totiž hráč, který dokáže přehrát i Fakera(letošní MSI), ale zároveň i táhnout svůj tým výrazně k zemi(loňské Worlds).

Sestavě talent rozhodně nechybí. Hvězdou late-game teamfightů dokáže být například ADC týmu, Zven. Jeho hyper-carry picky dokáží totiž zastínit nejedno světové ADC a aktuální meta by mu měla sedět. Velký otazník však visí i nad oběma Korejci tohoto celku. Hlavně jungler Trick totiž v letním splitu podával velmi kolísavé výkony a na jeho hře v podstatě závisí i zbytek týmu. Pokud ale G2 dokáží z jejich otazníků všechno odstranit, tým má na to ukončit skupinu i na prvním místě.

1907 Fenerbahce

PZ Tip na umístění: 4.

Jediný turecký tým na světovém šampionátu je bezesporu překvapením fáze play-in. Největším tahounem týmu byl bezpochyby korejský midař Frozen. Své kvality však dokázal ukázat i marksman Padden. Turecký marksman totiž i přes své viditelné problémy v early game zvládal v pozdějších fázích hry odehrát teamfighty na jedničku a v devíti hrách play-in si dokonce připsal první pentakill a ke druhému byl sakra blízko.

Slabé předpoklady tohoto týmu jsou ale bohužel jasné. Nevýrazná early game, v podstatě velmi jednoduchá makro hra a nedostatek mezinárodních zkušeností. Už jen postup Fenerbahce do top 16 týmů byl obrovský úspěch a v této velmi těžké skupině jsou považovaní za absolutní outsidery. Nikdy ale není nic jasné a vzhledem k nestabilním mezinárodním výkonům RNG a G2 bychom se nemuseli divit, kdyby Turci ukradli jednu či dvě hry. Většina týmů už by už ale měla být poučená o tom, že wildcard tymy není radno podceňovat. Nikdy nevíte, kdo zopakuje úspěch ruského celku Albus Nox Luna z loňského roku...

Štítky: Worlds