Přejít k hlavnímu obsahu

TF2 Meet Cup: Report finále

Team Fortress 2 Meet Cup finále report

První finálovou mapou byla mapa cp_badlands. Na této mapě se již oba týmy v průběhu tohoto cupu potkali ve finále Winners Bracket, kde byl tehdy výsledek jednoznačný ve prospěch Áčka. První kolo bylo docela dlouhé a tvrvalo necelých 7 minut. Oba týmy si několikrát vyměnili vlastnictví středního bodu, až se nakonec Deltě podařilo soupeře zatlačit na poslední bod a tam ho udolat. Následující kolo získala opět Delta a v necelé polovině zápasu byl stav 2:0 pro Deltu. V dalším kole se ke slovu dostalo zase Áčko a po dlouhém dobývaní posledních 2 bodů Delty snížilo stav 10 minut před koncem na 2:1. Ovšem Delta nenechala nic náhodě a v dalším velmi rychlém kole se ujala vedení 3:1. Ve bývajícím čase si Delta jen pojistila své vítežství a pár sekund před koncem stanovila konečné skóre 6:1 ve svůj prospěch.

Následovala mapa cp_fastlane, kterou si zvolilo Áčko. Během prvních deseti minut Delta nasadila drtivý nátlak a podařilo se jí získat slušný náskok 3:0. Áčko to ale rozhodně nevzdalo a rychlé čtvrté kolo patřilo jim. Delta však nenechala nic náhodě, následující 3 kola vyhrála, dosáhla tak winlimitu 6 a 10 minut před koncem si tak na své konto připsala vítezství prvního finálového zápasu. Protože Delta do finále šla z Lossers Bracketu, musela Áčko porazit v dalším zápase, který se konal po malé pauze.

Vše tedy začalo nanovo. Oba týmy nastupovali za stejných podmínek, kdo vyhraje tento zápase, stane se celkovým vítězem prvního trunaje pořádaným portálem United-games.cz.

V tento finálový večer tak oba týmy nastoupili již na třetí mapu, kterou byla cp_gravelpit. Áčko začlo první s obranou, při které se rozhodlo použít heavyho na bodu B. Delta v první minutě zabrala bod A, který jim soupeř pustil a vrhla se na dobývání B. To jim chvíli trvalo, ale nakonec obranu Áčka úspěšne zdolali. V ten moment už byl ale na posledním bodu C připraven scout Delty, který ho začal obsazovat. To se Áčku ještě podařilo přerušit, ale jejich obrana byla natolik rozhozená, že Delta nakonec bod C obsadila a stanovila tak stopwatch prvního kola na 4 minuty a 14 sekund. Při obraně si Delta také zvolila bod B, ale s tím rozdílem, že na ni použili Enginneera a Pyra. Po startu kola scouti Áčka bezproblému zabrali nehlídaný bod A, zatímco zbytek týmu se ihned pustil do dobývýní bodu B. Dobýt se jim ho povedlo až při 3 útoku a na získání posledního bodu jim tak zbylo kolem 40 sekund, které jim na to nestačili a první kolo tak výhrala Delta. Ve druhém kole se Áčko rozhodlo vyměnit při obraně B Heavyho za Engineera. Průběh kola však vypadal velice podobně tomu prvnímu. Delta zabrala A, vrhla se na B, které drtivým útokem rychle zabrala a ve velice rychlém čase 2 minuty 44 sekund zabrala i poslední bod C. Tohle již bylo nad síly Áčka, které při útoku tento čas nedokázalo pokořit a Detla tak výhrála Gravelpit 2:0.

Poslední mapou finále byla opět mapa cp_badlands, která se již hrála, proto to vemu trochu ve stručnosti. Na této mapě jen Delta potvrdila, který ze squadů CZetaXu byl tento nedělní večer lepší a výsledkem 6:1 si zajistila vítězství v Meet Cupu.

SourceTV demo finálových zápasů si můžete stáhnout zde (29MB).