Vždy, když dojde na téma "prospívají počítačové hry lidem nebo ne?", se lidstvo na dva tábory, a to na obhájce počítačového hraní a na jeho odpůrce. Jaká je ale pravda? To se nám snaží vysvětlit Boris Suchan, Sabrina Schenk a Robert Lech z univerzity v Bochumu v Německu.
Hraní počítačových her snižuje ztrátu paměti. - Zdroj:www.checkmategaming.com
S výzkumem pomohlo 34 dobrovolníků, sedmnáct z nich každý týden strávilo více jak patnáct hodin hraním počítačových her, zbylých sedmnáct nehrálo vůbec. A jak to dopadlo? S pomocí magnetické resonance výzkum dokázal, že sedmnáct jedinců, kteří hráli více jak patnáct hodin týdně, měli vyšší mozkovou aktivitu než ti, kteří nehráli. “Náš výzkum dokazuje, že hráči počítačových jsou lepší v rychlém řešení situací a získávaní nových vědomostí,” říká autorka Sabrina Schenk.
Tato metoda učení poukazuje na to, že počítačové hry zvyšují aktivitu v hippocampusu, části mozku, která hraje velkou roli při uchovávání informací a při prostorové orientaci. Někdo by mohl říct, že je životně důležité udržovat zdravou mozkovou aktivitu, na to Sabrina Schenk říká: "Není to důležité jen pro mladé lidi, avšak i pro starší, protože změny v hippocampusu mohou vést ke snížení paměti. Možná bychom toto mohli v budoucnosti léčit právě hraním počítačových her."Tento výzkum je sice nový, a stále je ve stádiu vývoje, ale i přesto bychom měli čekat, že bude mít nějaký vliv na hry, které budeme v budoucnu hrát. Možná, že i právě počítačové hry nám pomohou snížit ztráty paměti a počet lidí postižených alzheimerem. Kdo ví? Nicméně se zajisté všichni těšíme, co nám počítačové hry v budoucnu přinesou.
A co si o tomto tématu myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích!