Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké špunty jsou nejpoužívanější na PUBG scéně?

6. 8. 2019 | 01:13 Všechny hry
U herního vybavení se hráči často inspirují svými oblíbenými profesionály. Zatímco velkou důležitost nehrají klávesnice či podložky a u myší je očekávaná dominance v podání Logitech G Pro Wireless, zajímavým tématem jsou sluchátka. Prvotřídní zvuk je u PUBG nezbytností, tak se pojďme podívat, jaké špunty profíci využívají.
Bose QuietComfort 20
Bose QuietComfort 20
Zdroj: Zdroj

Do rukou se nám dostal hráčský dotazník z americké scény, kde hráči nejvyšších soutěží vyplnili své nastavení a periferie. Dotazník vyplnilo celkem 94 respondentů a nechybí mezi nimi ani jména z NPL jako Nerf, Moody, Adam či LosHD. Pokud se nejprve podíváme na obecné výsledky, tak 72 hráčů uvedlo, že využívá pouze pecky do uší, tedy in-ear sluchátka. Dalších 9 hráčů naopak holduje klasickým sluchátkům, z nichž jediným hráčem nejvyšší americké ligy je Krispyer z Endemic Esports. Zbylých 13 poté využívá nebo střídá tuto kombinaci. Mezi klasickými sluchátky se zde vyskytují především různé varianty značek HyperX a Sennheiser.

Pojďte se tedy spolu s námi inspirovat, pokud uvažujete nad zlepšením vašeho sluchu při turnajích.

Bose QuietComfort 20

Bose QC20 – 6 500 Kč (hodnocení: 6.5/10)

Absolutní jedničkou jsou sluchátka od proslulé značky Bose s označením QuietComfort 20. Ze všech vyznavačů špuntových sluchátek je využívá neskutečných 75 procent a díky parádně fungujícímu noise cancellingu nemají konkurenci. Vzhledem k oblíbenosti je tedy zřejmé, že tato investice je odzkoušená a vyplatí se.

Shure SE215

Shure SE215 – 2 400 Kč (hodnocení: 5.6/10)

Druhou nejpoužívanější variantou je značka Shure s modelem SE215, který cílí na zájemce o špunty nižší cenové kategorie a dá se tak považovat za nejzajímavější počáteční volbu, pokud chcete brát hraní alespoň trochu vážně. Shure SE215 z dotazníku využívá celkem 12 hráčů, další 2 pak nevyplnili přesný model.

Shure SE425

Shure SE425 – 6 500 Kč (hodnocení: 5.4/10)

Ještě jednou Shure, tentokrát s přímou konkurencí Bose QC20. Jelikož jsme ani jeden z modelů nevyzkoušeli, nemůžeme rozdíly porovnat, nicméně oproti Bose jsou k dostání spíše na ryze hudebních obchodech.

1More Quad Driver

1More Quad Driver – 4 000 Kč (hodnocení: 6.6/10)

Mezi dosavadními cenovkami se nachází nepříliš známá značka OneMore. Stejně jako předchozí špunty využívají Quad Driver pouze dva hráči, nicméně svými parametry dokáží plnohodnotně naplnit vaše tužby.

Moondrop Kanas Pro
Razer Hammerhead V2

Další jednotlivé varianty

Co se týče špuntových sluchátek vyšší kvality, tak hráč Reno ještě využívá Moondrop Kanas Pro (~5 000 Kč). Ty však nejsou v České republice v podstatě k dostání a ani ve světě nejsou rozšířené. Zbylí dva hráči pak využívají ještě nižší cenovou kategorii než Shure SE215, zejména Razer Hammerhead V2 (1 400 Kč) jsou na domácí scéně jako základní možnost velice populární. Celý přehled poté uzavírá dostupný model Sennheiser CX 300 (850 Kč).

FiiO E10K OLYMPUS 2 DAC
Astro A40 MixAmp

Na závěr: zesilovače

Celý tento přehled zakončíme takzvanými MixAmpy, které využívá celkem 10 hráčů. Jedničkou pro dvoje nejpoužívanější pecky je převodník FiiO E10K OLYMPUS 2 DAC, který je dostupný od nějakých 2 000 Kč. Špunty často nemají jakékoliv ovládání, proto může být sluchátkový zesilovač důležitým doplňkem. Druhou variantou je MixAmp ke sluchátkům Astro A40, který vyjde na oficiálních stránkách o 1 000 Kč dražší než FiiO E10K.

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.