11. až 20. místo
Ještě než se pustíme do nejlepší desítky, tak si představíme tu druhou, kde se v současnosti nachází hned devět hráček Counter-Strike: Global Offensive. Hodně překvapivě se totiž mezi TOP 10 nedostala ani jedna! Od 11. místa tak v žebříčku Esports Earnings figurují jména jako vilga, zAAz, juliano, missharvey nebo potter, a za nás osobně je velké překvapení, že se žádná nedostala výše, ačkoliv vilgu od 10. příčky dělí pouze 200 dolarů.
10. místo: Sarah Lou
Desítku otevírá Sarah 'Sarah Lou' Harrison, která je s 50 tisíci dolarů na kontě v žebříčku jedinou Evropankou. Svůj jediný světový úspěch zaznamenala na Championship Gaming Series 2008 v bojové hře Dead or Alive 4, kde účastnické dvojice tvořili vždy muž a žena. Sarah Lou zde hájila barvy Birmingham Salvo.
9. místo: xchocobars
Streamerka Janet 'xchocobars' Rose je všeumělkyní a v loňském roce získala prize money ve čtyřech hrách – League of Legends, Hearthstone, Apex Legends, Teamfight Tactics. Své největší úspěchy ale zaznamenala ještě o rok dříve, kdy byl její hrou číslo jedna Fortnite. Celkově na odměnách nastřádala 50 750 dolarů.
8. místo: Kasumi Chan
Podruhé, a ne naposled, tu máme hráčku bojovky Dead of Alive 4, konkrétně Marjorie 'Kasumi Chan' Bartell, ta ovládla Championship Gaming Series o rok dříve než Sarah Lou, ale k tomu ještě v roce 2006 přidala účast na CGI Invitationalu. Osmé místo v našem žebříčku ji tedy vynesly kariérní výhry ve výši 55 tisíc dolarů.
7. místo: Hafu
Jako další tu máme velké jméno, konkrétně Rumay 'Hafu' Wang, která ačkoliv je dnes známá především díky streamování, tak v minulém desetiletí patřila k nejužší světové špičce ve World of Warcraft a zahrála si i na BlizzConu. Dlouhá kariéra a působení v top světových týmech jí na výhrách vynesla již 63 467 dolarů.
6. místo: TINARES
Epic Games sypou do Fortnite turnajů opravdu velké peníze a díky tomu uzavírá spodní pětici Tina 'TINARAES' Perez. Výčet jejích úspěchů tvoří jen a jen Fortnite, za předchozí dva roky dokázala díky Fall Skirmish Series a TwitchConu vyhrát celkem 63 475 dolarů. Ve všech turnajích se na vysokých příčkách umístila v týmu.
5. místo: Ricki Ortiz
Všestranností mezi bojovými tituly disponuje Ricki Ortiz. Ta na esportové scéně figuruje již od roku 2003 a u spousty turnajů bohužel nejsou přesné výhry známy. Svůj největší úspěch zaznamenala dokonce o 13 let později, kdy tři čtvrtiny z celkového zisku 81 366 dolarů ve 12 různých titulech získala na CapCom Cupu 2016.
4. místo: Mystik
Dostáváme se do šestimístných řádů a první z nich je Katherine 'Mystik' Gunn. Ta svých 122 tisíc dolarů získala v letech 2007 až 2010, poslední úspěch ale byl tím největším. Dříve úspěšná hráčka Dead or Alive 4 totiž ovládla druhou sezónu soutěže WCG Ultimate Gamer, kde se hraním desítek her ukázala všestranně jako nejlepší.
3. místo: HaganeNoTema
Stupně vítězů otevírá Siobhan 'HaganeNoTema' Bielamowicz z Austrálie, která je historickým číslem dva v prohlížečové hře, o níž jste určitě ještě neslyšeli – Attack on Titan Tribute Game. HaganeNoTema v ní od roku 2014 postupně vyhrála 122 650 dolarů. Na kontě má řadu prvních a druhých míst z těch největších turnajů.
2. místo: Liooon
Pomyslnou stříbrnou medaili si odnáší Li 'Liooon' Xiao Meng, jež se takto vysoko dostala díky jednomu jedinému úspěchu. Nejedná se však o žádný triumf v neznámých titulech nebo třeba streamerských klání. Čínská hráčka totiž loni ovládla světové finále Hearthstone Grandmasters 2019, které jí vyneslo 200 tisíc dolarů.
1. místo: Scarlett
Královna na závěr! O jedničce tohoto žebříčku nemůže být pochyb, Sasha 'Scarlett' Hostyn patří dlouhé roky mezi světovou StarCraft II špičku. Jejím největším úspěchem je ten z Intel Extreme Masters v Pchjongčchangu, který byl součástí programu Zimních olympijských her. Celkově si na výhrách připsala už 357 564 dolarů.