Pojďme se tedy naposledy podívat, jaké balíčky si pro nás týmy připravily. Obecně se dá říct, že všichni vsadili na jistotu, v lineupech se neobjevuje nějaký nečekaný kreativní balíček, ale to je pro finále pochopitelné. Nejzajímavější je asi Libram Paladin od Gifted Gaming, na kterého sázeli v závěru základní části, ale nakonec se ani jednou nedostal do hry, a to se nestane ani ve finále. U většiny class se účastníci navíc shodli na archetypu, a to vypovídá o stavu mety a vyrovnanosti samotného finále. Ani změn oproti minulému kolu není hodně, nejvíc balíčků změnila eSuba, naopak eEriness věří svému lineupu se sedmého kola a nezměnili ani jeden deck. Sami si balíčky všech týmů můžete prohlédnout zde.
V průběhu ligy jsme si prošli většinou balíčků, které se na metě objevují, dosud jsme ale opomněli tři classy, Huntera, Paladina a Shamana. Hunter si v top metě drží alespoň jeden archetyp, a to Highlander verzi, ale Paladin a Shaman jsou momentálně dvě nejhorší classy. Pro pořádek se ale podíváme i na už zmíněného Libram Paladina a Highlander Shamana.
Highlander Hunter
Po nerfu karty Scavenger’s Ingenuity se přestala hrát většina agresivnějších verzí Huntera a jediná, co se stále objevuje, je Highlander. Většina verzí je si velmi podobná, tento list si například vybrali hráči eEriness. Díky velkému množství karet za 1 až 3 many je Highlander Hunter i přesto, že hraje každou kartu jen jednou, poměrně agresivním balíčkem, který je schopný ukončit hru poměrně rychle. Pokud se mu to nepodaří, stále má v záloze karty, které právě z tohoto deckbuildingu benefitují. Zvláště Dinotamer Brann na sedmém kole je pro soupeře velmi velkou obtíží a často dokáže hru ukončit. Něco podobného se dá říct i o Dragonqueen Alexstrasze na devátém kole. Kromě toho je v balíku zastoupena i synergie karet, které fungují, když máte draka v ruce. Hunter je nejspíš nejsilnějším z Highlander balíků a neuděláte chybu, když si ho sami na ladderu vyzkoušíte.
Kód: AAECAR8eqAK1A+EEigeXCNsJ/KMD5KQDpqUD0qUD8qUDhKcDiq0Di60Djq0D+a4D/K8D/q8Dh7AD57AD/7ADgrEDh7EDkbED2LIDr7cDg7kDorkD/7oD+7sDAAA=
Libram Paladin
Balík, kterému z finalistů věří jen Gifted Gaming, jistě není top tier balíčkem, ale rozhodně po buffech Aldor Attendanta, Aldor Truthseekera a Libram of Justice není takovým, který prohraje každou hru. Tento deck je velmi závislý na tom, zda si líznete právě Libramy a karty, které s nimi spolupracují. Proto obsahuje karty jako Loot Hoarder, Bloodmage Thalnost nebo Salhet’s Pride, které jsou vás schopné posunout blíže k důležitým kartám. Dále nechybí board cleary v podobě Wild Pyromancera a Consecration a healy (Lightforged Blessing, Amber Watcher, Libram of Hope), které vás udrží ve hře proti agresivním balíčkům. Nakonec jsou tu dva bonbónky, které jsou naopak proaktivní a jsou schopné vytvořit board v kombinaci s levnými buffy, a to Replicat-o-tron a Exotic Mountseller.
Kód: AAECAZ8FCO0F9AWKmgO0mwPinwOVpgOEwQOzxAMLigH7AdwD9geIrgPKuAP9uAPquQPruQPsuQPKwQMA
Highlander Shaman
Shaman je v jiné pozici než třeba Hunter, protože kromě Galakronda nemá jinou pořádnou strategii, jak vyhrát. Proto se často uchyluje k tomu, že se omezí na Highlander verzi a může pak doufat v to, že vyhraje přes Zephryse a Dragonqueen Alexstraszu. Gifted Gaming pak zvolili kontrolní verzi se spoustou removal spellů, board clearů a healů. Stejně jako v Paladinovi je zde využito karet, které dostaly buff, a to Shattered Rumbler a The Lurker Bellow. Strategie balíčku je vlastně jen udržet se naživu do té doby, než zahrajete některou z mála dobrých karet a doufat, že to stačí. Díky tomu, že je Shaman nejhorší classa, je často nezabanován a je tedy vždy tím balíkem, který může rozhodnout v páté hře. Uvidíme kolikrát na to ve finálových bojích dojde.
Kód: AAECAaoIHooB/gX/BbIGjQitkQOKlAPFmQPGmQP8owPhpQOEpwOQpwO5rQO7rQP+rgOqrwPQrwOBsQORsQPbsgPjtAOEtgPmtwPbuAPhuAOXuQOYuQPTwAOTwgMAAA==
Matchupy
Obě semifinále se zdají být nesmírně vyrovnaná a je velmi těžké odhadnout, kde by se mohl vytvořit rozhodující rozdíl nebo výhoda pro kterýkoli z týmů. U možných finálových bitvách je rozdíl o pár procent větší, ale znovu ne tak rozhodující, aby podle nich bylo zodpovědné sázet na některý z týmů.
Pokud všechna procenta správně pronásobíme, dojdeme k šancím na celkové vítězství. Ani zde není vidět jasný favorit, snad jen eSuba má o několik procent víc, a to zejména díky drobné výhodě v možném finále proti eEriness. Znovu ale připomeňme, že všechny týmy mají velmi podobné balíčky a ani pick/ban fáze nikomu příliš šance nesnížila. Můžeme se tedy těšit na vyrovnané a napínavé finále, kde může urvat výhru úplně každý.