Společnost Byetance, která vlastní TikTok, nic neponechala náhodě a začala postupovat velmi rychle ve snaze zrušit blížící se zákaz. V současné době jedná o založení alternativní korporace s názvem TikTok Global, aby zmírnila obavy různých zemí. WeChat naopak vlastní čínský konglomerát Tencent, který je všeobecně považován za největší herní společnost na světě. Kromě her má podíly i v dalších odvětvích, například v technologiích a ve výzkumu umělé inteligence. Mezi jeho dlouhodobý majetek patří také Epic Games - společnost, v níž Tencent vlastní 40 % podílu. Není tedy divu, že to fanoušky Fortnitu zneklidnilo. Tento šok byl z velké části způsobený tvrzením, které uvádělo, že všechny transakce týkající se společnosti Tencent byly zakázány. Tam mimochodem spadá i Fortnite. K úlevě všech hráčů však bylo později potvrzeno, že zákaz nebude mít na Fortnite vliv. Tedy prozatím.
Jak si vedou Battle Royale hry?
Různé zdroje však uvádějí, že League of Legends a Fortnite nejsou zdaleka v bezpečí. Konkrétně zákaz Fortnitu by mohl být mimořádně katastrofální, jelikož ho výhradně podle Business of Apps hraje 42 % hráčů Battle Royale her. Jak jsou na tom ostatní se můžete podívat na grafu níže:
Co se může stát?
Fortnite byl po dlouhou dobu nejvýdělečnější Battle Royale hrou v USA, takže ztráta jednoho z největších příjmů by vedla k silnému znehodnocení hry. Na druhou stranu, pokud bude americká vláda zakazovat různé části Tencentu, mohla by tvrdě narazit. Jak již bylo zmíněno výše, Tencent je v herním průmyslu jednou z nejvýznamnějších společnost a její zákaz by vedl k “epické” transformaci herní scény.
Co si o celé této problematice myslíte? Nebojte se nám sdělit svůj názor do komentářů.