Poprvé mladičký Striker k počítači zasedl v pěti letech v roce 1998. Jedny z prvních her, které měl šanci vyzkoušet, byly znalostní hry na CD, které někdo přinesl domů. V závěsu pak následovaly klasiky jako Prince of Persia, Prehistorik a podobné. Tehdy ještě malému Strikerovi bylo úplně jedno, jestli je ve hrách dobrý. Hraní ho bavilo a to bylo jediné, na čem záleželo. Počítač sdílel se sourozenci, přičemž nejčastěji se o to, kdo zrovna bude moct hrát, dohadoval s o tři roky starším bráchou. S tím také začal svou kompetitivní kariéru, konkrétně na bojišti Worms. Zprvu sbíral pouze jednu prohru za druhou, ale časem se vše začalo obracet a přišly první výhry. Že existuje něco, jako Half-Life, Milan zjistil cca v jedenácti letech ve škole.
Strikerova další cesta už pak vedla přes bratrova kamaráda, který už původní CSko hrál. Začal na publicu a hru nebral nijak extra vážně. Za několik let si pořídil Steam, narazil na tým a hraní už nebral na tak lehkou váhu.
Tím týmem byl celek nesoucí název FewGamers, ve složení aeRmaster, morris, zillda, chillda. V roce 2011 tato sestava vyrazila na Jezerku zabojovat o titul mistra ČR na první obnovený ročník MČR. Přestože skončili na předposledním děleném 9. - 12. místě po boku Corps Gaming, NecroRaisers a Virtual World IT, na turnaji předvedli vyrovnané hry proti všem protivníkům.
Byl to první moment, kdy jsem si říkal, že bych v té hře mohl být dobrej. Že ten můj tým v té době by mohl být dobrej. Byl to turnaj, na kterém jsme se ukázali v dost dobrém světle. Nevyhráli jsme moc zápasů, skončili jsme tak nějak relativně průměrně, ale zahráli jsme dobře proti všem, proti komu jsme hráli, ať už to byli favoriti, nebo jedny z těch týmů kolem naší úrovně. Hráli jsme dobře proti eSubě, eXtatusu, právě proti nim jsem měl jednu skvělou akci, tu mám asi ve dvou moviečkách. Ten zápas s eXtatus je moment, na kterej si pomatuju nejvíc.
Strikerova povedená akce z MČR 2011 začíná na 1:05
V roce 2012 se na MČR, stejně jako v roce minulém, pořádal turnaj jak v Counter-Strike 1.6 tak v Counter-Strike: Source. Striker dostal díky tomu, že se znal s hopsem a Nub1em, šanci se připojit k eSubě a naskočit tak do pomalu ale jistě se rozjíždějícího vlaku CS:GO. Nezaváhal ani vteřinu a po šanci skočil.
Rok se s rokem sešel a nastal čas na MČR 2013 a Striker u toho samozřejmě nemohl chybět. Tentokrát se do boje o titul šampiona podíval s týmem FrozenRiders ve složení tv1, teCkoO, nub1um a FlasH. S týmem se dal dohromady chvilku před turnajem a velmi krátká doba, kterou měli na sehrání, byla bohužel znát. Ani ostatní aspekty týmové souhry nebyly tak úplně to pravé ořechové, i přesto se ale své štěstí na MČR rozhodli zkusit. Jejich snaha jim přinesla umístění na děleném 5. - 6. místě po boku iNfernity. Na tento ročník Striker nevzpomíná nijak výrazně, jednalo se spíše o takové "MČR do počtu." I přesto jsme z něj ale dokázali, za notné dávky Strikerovy pomoci, dohledat alespoň fotku.
V následujícím roce už Striker na MČR vyrazil v plné polní. Měl tým, jehož sestava, přestože se obmněňovala a zase vracela ke kořenům, spolu vydržela téměř rok. I v dnešní době se tahle banda kamarádí a zůstává ve styku. Kromě zázemí eEriness a dostatečné doby pro souhru týmu ve složení Striker, tv1, Neci, nub1um a Bordel rozhodně nechyběla ani dostatečná dávka skillu. Na MČR tak zamířili s cílem vzít medailové pozice útokem. Přestože se jim nakonec podařilo ukořistit pouze medaili bramborovou, jejich boje byly velmi vyrovnané a nebýt několika aspektů v jednotlivých rozhodujících kolech, vše mohlo dopadnout jinak.
Na samotném MČR eventu v roce 2014 v rámci CS:GO turnaje hráli pouze dva finalisté o první místo. Kvalifikace na turnaj probíhala kvůli posunu sezóny v rámci LanCraftu, přičemž zbytek turnaje proběhl online. Striker tak během tohoto MČR zvládl nejen účast v jednom z hlavních turnajů, ale také si stihl turnaj i odkomentovat po boku Dev1ho. Toto komentování bylo, po předchozích zkušenostech s online komentováním mezi hraním, jejich první společné na MČR. Ročníkem 2014 Striker uzavřel v rámci MČR svou hráčskou kariéru a zároveň nakročil do té komentátorské.
Přestože Striker na MČR nikdy na medaili nedosáhl, šancí, a to nemalých, měl hned několik. Ta nejlepší byla v roce 2012, kdy eSuba složila nový našlapaný tým a všichni očekávali, že se umístí na předních místech. Hráči byli na scéně poměrně známí, týmový duch jim rozhodně nechyběl a skillově na tom byli také skvěle, předpoklady zkrátka splňovali ve všech směrech.
Na MČR se Striker rok co rok rád vrací, částečně i z nostalgie. Rád vzpomíná na lidi, se kterými na předešlých turnajích hrál, ale po hráčské kariéře si nestýská, komentování ho baví. Je to pro něj něco, co nedělá až tak často a co si užívá jednou do roka během MČR, protože další domácí akce kvůli svému zaměstnání redaktora HLTV.org na plný úvazek až tak úplně v roli komentátora nestíhá. I přesto je ale schopen si vždy na komentování MČR čas udělat a skloubit ho se svou prací. Většinou vše vyšlo tak, že měl zrovna volný víkend a mohl si tak event užít naplno. Nejednou se však stalo, že během MČR probíhal ještě další velký evropský turnaj a Striker tak musel kombinovat svůj čas tak, aby zvládl obojí. Ráno být na MČR a večer doma a pracovat na pokrytí turnaje. Vždy si to ale dokázal zařídit tak, abyste ho rok co rok mohli s jistotou najít buď na komentátorské stoličce, nebo na analyst desku.
Vždycky jsem si to spíš užíval, než něco jinýho. Nikdy mi nešlo o to, co za to dostanu. Prostě jsem šel na MČR pro to, abych si to užil, ne abych tam pracoval. Vždycky se snažím si to zkombinovat s mojí hlavní prací. Je to kombinace nostalgie, atmosféry z těch samotných fanoušků, co jsou tam, a mojí lásky pro komentování, kterou jsem si udržel za posledních deset let, kdy jsem s tím začal na TeamSpeaku přes HLTV.
Striker se během 10 let svého působení na MČR stal z hráče komentátorem a analytikem. Posun je znát i na samotném eventu, který se z kongresového sálu Jezerky přes Prahu přesunul na brněnské výstaviště, kde už během několika let pomalu ale jistě začíná přerůstat kapacity pavilonu B. Rozdíl mezi prvním MČR této dekády a tím, kde je event dnes, samozřejmě nespočívá pouze v prostorách, kde se akce koná. Změnilo se mnohé, počet herních titulů, výše finančních odměn, počet organizátorů, hráčů i diváků a především intenzita zážitku, který MČR přináší všem zmíněným.
V dnešní době nelze s jistotou říci, jak na tom MČR v budoucnosti bude. Jedno je ale jisté, pokud bude možnost být jeho součástí, Striker na něm rozhodně chybět nebude.