Ve společnosti delší dobu panuje názor, že hry a všechno kolem nich, jsou zkrátka zbytečné. Lze ale vidět spoustu případů, kdy se herní technologie slouží dobrým věcem. Není to ale jen o hraní. David Sibřina začínal jako vývojář her a 3D grafik v jednom. Nyní je doktorandem na Durham University ve Velké Británii a také specialistou na virtuální realitu v IKEMu (Institut Klinické a Experimentální Medicíny). Jak se stane, že se mladík-vývojář od vývoje her přesune k medicíně?
Davida již odmalička inspirovaly technologie, když se tak po ukončení základní školy rozhodoval, co dál, volba padla na Soukromou střední školu výpočetní techniky v Praze. Po vystudování si zvolil dráhu 3D grafika a podal si přihlášku na zahraniční školy, z nichž mu do oka padla ta v Derby, v Anglii.
Uplynulo pár let a z modelace 3D prostředí začal David studovat v Sheffieldu obor výpočetní medicíny, aby dokázal skloubit virtuální realitu a lékařství. Po ukončení studia navázal spolupráci s nemocnicí v Sheffieldu a absolvoval spoustu přednášek, po kterých měl několikrát chuť to vzdát. Vytrvalost se ale vyplatila a když roku 2020 kvůli Covidu přiletěl do Čech, začal pracovat na své diplomové práci na téma aplikace pro vizualizaci snímků z CT a MRI ve 3D ve virtuální realitě. Svůj nápad ukázal docentům z IKEMu a ti byli nadšeni.
Talentovaný mladík tak svůj um využil pro dobrou věc a díky práci jeho a dalších lidí, je možné vidět, do čeho lékaři jdou vůbec předtím, než budou provádět zákrok. I do budoucna by David Sibřina svoji kariéru rád rozdělil na aplikovanou a zároveň vědeckou. Podporu k tomu má v českém IKEMu i na anglické univerzitě v Durhamu.