Activision za svou dobu existence vykonal pár dobrých věcí. O to frekventovanější ale byly přešlapy, kterých se studio dopustilo. Zakázání účasti na turnaji streamerce, sexuální obtěžování a nově i Diversity Space Tool. S tím přišla divize Activisionu, studio King. Ti stojí za úspěšným Candy Crashem. Novinka se ale nestala úplnou trefou do černého.
Diversity Space Tool vám ohodnotí každou postavu ve hře Overwatch nebo v nejnovějším Call of Duty. Nebude to ale na základě vzhledu, inteligence a podobných klasických kritérií. Tento nástroj totiž udílí body za odlišnost, tzv. diverzitu.
God I swear our own company tries so hard to slaughter any good will the actual devs who make the game have built
— melissa kelly 💙 (@_mlktea) May 14, 2022
Overwatch doesn't even use this creepy distopian chart, our writers have eyes. The artists: have eyes. Producers, directors, etc, as far as I know also all have eyes https://t.co/WEMRf8QmBu
Jako příklad slouží postava z Overwatche, odstřelovačka Ana Amari. Ta dostala body navíc za její původ a rasu, protože pochází z Egypta. Nezapomnělo se ani na věk (60 let) a pohlaví. Negativní body schytala za sexualitu – je totiž „jen“ heterosexuální a má manžela. Stejné ohodnocení se dostane všem postavám, které zadáte s tím, že by vývojáři novou vychytávku chtěli v herním průmyslu rozšířit. Naštvané reakce fanoušků je od toho však odrazují.
Negativních reakcí bylo daleko víc. Vývojáři tak raději svůj projekt z oficiálních stránek stáhli, přesto je stále dohledatelný. Zdá se, že Activision zkrátka znovu netrefil hřebík na hlavičku.