Po XOKaje a jejím Apex Legends a Halienovi s Fortnite přichází v NVIDIA Reflex Challenge na řadu Cantzer a VALORANT.
Ve Vodafone PLAYzone Areně se tak od žánru battle royale dostaneme k populární FPS pařbě od Riot Games. Sledovat výsledky testování NVIDIA Reflex by u VALORANTu mělo být ohromně zajímavé. Právě VALORANT je totiž často zářným příkladem toho, jak dokáže technologie pomoci hráčům k lepším výsledkům.
Profesionální hráč VALORANTu a streamer z týmu ENTERPRISE si během přibližně pětihodinové vysílání vyzkouší i několik speciálních výzev. Ty budou mít jediný úkol - otestovat NVIDIA Reflex. Do moderní Vodafone PLAYzone Areny mohou přijít také Cantzerovi fanoušci. Se streamerem mohou prohodit pár slov, vyfotit se na památku. V rámci programu bude možnost si vyzkoušet funkci na nabušených počítačích HAL3000 s grafickou kartou GeForce RTX 3060 Ti.
Partnerem celé akce byl kromě samotné NVIDIE i výrobce zavedené značky počítačů HAL3000, který letos slaví již 20 let od svého založení. Jedna se o počítače prověřené kvalitou - přeci jen jsou již několik let partnerem MČR v počítačových hrách.
Co je NVIDIA Reflex?
Cílem NVIDIA Reflex je především snížení latence pomocí tzv. „Low Latency Reflex Mode“. Díky tomuto nastavení budou hráči moci snížit zátěž pro GPU i CPU, a tím i samotnou odezvu. S plným vybavením může jít o snížení až o desítky procent.
Součástí NVIDIA Reflex je také čip, který funguje jako analyzátor latence v monitorech s podporou NVIDIA G-Sync i lepších herních myších od ASUS, Logitech nebo SteelSeries. Displeje NVIDIA G-SYNC s funkcí Reflex nabízí jako jediné na světě měření latence systému, které detekuje kliknutí myši kompatibilní s technologií Reflex a následně měří čas, za který se výsledné pixely (např. záblesk u hlavně) změní na obrazovce.
NVIDIA Reflex podporují tituly Apex Legends, Overwatch, Fortnite nebo Valorant.