Když se tvořila kompetitivní scéna pro nový FPS titul od Riot Games, mnoho oblastí bylo vynecháno, stejně jako dohodnuto. Území Severní Afriky a Středního východu je problematické z mnoha důvodů, nejen toho herního. První pořádaný turnaj na tomto území byl First Strike Arabia a seznam činil 14 způsobilých zemí. Nicméně Sýrie, Palestina či Izrael společně s několika dalšími na tomto seznamu chyběly.
Izraelští hráči ale měli situaci trochu odlišnou. Mohli se totiž účastnit evropských turnajů. Když ale bylo na historicky prvním turnaji z této oblasti zjištěno, že hráči mají bydliště v Palestině, byly týmy diskvalifikovány. Manažer PR a komunikace Riot Games pro MENA, Luciano Rahal uvedl, že původní vyloučení Palestiny bylo způsobeno řadou faktorů souvisejících s udržením konkurenční integrity s infrastrukturou serverů a klíčovými zájmy populace.
V dubnu minulého roku ale Riot potvrdil, že do příští sezóny turnajů zařadí také Palestinu. „V Riot Games se vždy snažíme zlepšovat zkušenosti hráčů v regionu i ve světě... Některé důvody však brání zařazení některých zemí do soutěžních schémat, která pořádáme, ale potvrzujeme, že se neustále snažíme abychom překonali všechny tyto výzvy. Slyšíme vás a oceňujeme vaše názory a v loňském roce se nám podařilo zařadit Libyi na seznam zemí způsobilých k účasti a s potěšením dnes oznamujeme, že do příští sezóny turnajů zařadíme také Palestinu v League of Legends, VALORANT a Wild Rift“, stálo v oznámení.
Oblast Středního východu a severní Afriky čítá přibližně 20 zemí a se začleněním Palestiny umožní Riot soutěžit hráčům od 15 let. Stále nemohou být hráči ze Sýrie, Íránu, Jemenu a Džibuti, Etiopie a Súdánu. Rahal potvrdil, že spolu s Palestinou Riot doufá, že se v blízké budoucnosti přidají „další tři země“. Esport by tak mohl být společným pojítkem často velmi odlišných národů po celém světě.
— VALORANT // Arabia (@VALORANTar) April 8, 2021