Samotné logo BLAST je jednoduše zapamatovatelné a není divu, že dosavadní trofeje svých soutěží se dánský organizátor rozhodl dělat právě ve formě svého loga. Ve zlaté barvě vypadá opravdu dobře a čekalo se, že pro pařížský Major přijde maximálně drobný upgrade. Opak je ale pravdou. BLAST.tv jde úplně odlišnou vizuální cestou a pohár je toho jasným důkazem. Na výběr je žlutá či fialová varianta, ani jedna se však nezdá dostatečně prestižní na rozloučení s jedenáctiletou CS:GO historií. Ovlivní něco četná kritika?
Help us pick the BLAST .tv Major trophy 🏆
— BLAST.tv (@BLASTtv) March 29, 2023
Vote for your favorite at https://t.co/Z52chRsAkZ
Shoutout to @Fabit_3D 🔥 pic.twitter.com/BDtGrZkHza
Major trofeje mají dlouho historii, první Valve turnaj DreamHack Winter 2013 přitom ještě žádnou neměl. Už následující rok v Katovicích a Kolíně nad Rýnem ale vítězné týmy pozvedly pohár, který patří mezi ty vůbec nejvíce ikonické. Účastníci play-off je dokonce mají přímo jako trofeje ve hře, na rozdíl od generických in-game pohárů posledních let. DHW14 už se polepšil, v roce 2015 pak ESL pokračovala ve své tradici.
Styly se potom hodně měnily, každý se snažil být unikátní a zapsat se do historie. DH Open Cluj-Napoca se držel tradičního vzhledu, MLG Major Columbus měl hezkou, ale nedotaženou koncepci. Trofej z ELEAGUE Major v Atlantě byla zase hodně minimalistická a nepůsobila jako trofej z největšího šampionátu roku.
Nejvíce Majorů od roku 2017 uspořádala společnost PGL, její trofeje ale v rukou hráčů nevypadaly tak dobře, jakkoliv honosně. Ta úplně působila moc obyčejně, dvě modernější zase nebyly majestátního charakteru.
StarLadder se snažil být originální, ale při blízkém pohledu na detaily se bohužel nevydařil podle představ. Alespoň ESL se tak u svých IEM Majorů držela různých podob své stříbrné klasiky, která nikdy nezklame.
Která trofej se vám líbí nejvíce? Zapadne BLAST.tv Major do průměru, nebo ji ještě dotáhne k dokonalosti?