Milovaný battle royale od Epic Games je neuvěřitelně populární do značné míry i díky obrovskému množství spoluprací, které měl. Výsledkem těchto kooperací jsou obvykle nové skiny, jež si můžete koupit nebo občas odemknout zdarma. Zatímco některé skiny ve hře potkáváte jako na běžícím páse, jiné je mnohem vzácnější spatřit. Návrat Renegade a Aerial Assault Trooper spolu s Fortnite OG zcela změnil pořadí.
Skin Reflex bylo možné získat uplatněním kódu při zakoupení grafické karty NVIDIA kolem prosince 2018, vzhled se ale krátce na to objevil za 1 200 V-Bucks v shopu, a od té doby se ještě dvakrát. Za náhodné vydání přišla omluva ve formě bezplatného oblečení Stealth Reflex, které bylo vydáno jako součást balíčku NVIDIA v následující sezóně. Avšak pouze ti, jenž obdrželi Reflex uplatněním kódu, dostali skin zdarma.
Rogue Agent byl ve třetí sezóny součástí Starter Packu, který se objevil v obchodě v roce 2018. Startovací balíček byl v prodeji celkem 77 dní, ale následně již nikdy nebyl vydán. Byl to také jediný startovací balíček celé první kapitoly, jenž si hráči mohli koupit za skutečné peníze místo V-Bucks.
Extrémně vzácný skin World Warrior byl poprvé, a i jedinkrát, vydán během mistrovství světa ve Fortnite v červenci 2019. Vzhledem k tomu, že se světový šampionát odehrál pouze jednou, se tak skin World Warrior do obchodu nikdy nevrátil, a to ani během nedávných turnajů FNCS.
Shaman je skin, jenž byl původně vydán v osmé sezóně jako součást Moonbone Setu. Celkem se v obchodě objevil pětkrát, ale naposledy pět před peti lety. Pokud uvidíte nějakého šamana pobíhat po ostrově, budete vědět, že tento hráč už ušel ve Fortnite dlouhou cestu, protože má jeden z nejvzácnějších skinů.
Když společnost Epic Games vypustila Fortnite na mobilní telefony, tak právě hráči se zařízením Samsung Galaxy byli jako první pozvání do testování. Tohle partnerství nějakou dobu pokračovalo exkluzivními kosmetickými doplňky spojenými s novými produkty Samsung, ale žádné nebyly žádanější více než epický vzhled Galaxy. Tento nepolapitelný skin byl k dispozici pouze pro vlastníky Galaxy Note 9 nebo Tab S4.
Black Knight byl k dispozici pouze pro hráče, jenž byli velmi aktivní v době prvního battle passu, tedy ve druhé sezóně první kapitoly. To znamenalo, že si tehdy hráči museli nejen zakoupit tento pas, ale také dosáhnout úrovně 70. Počet vlastníku tohoto rytířského oblečku je proto velmi malý. Dříve totiž bylo, oproti dnešku, mnohem obtížnější dosáhnout levelu 70, pro nějž jste museli poctivě hrát každý den několik hodin.
Double Helix byl další skin, který fanoušci mohli získat pouze zakoupením drahého zařízení. Tentokrát jde o součástí limitované edice balíčku Nintendo Switch x Fortnite, jenž hráčům také poskytl DLC kód pro tento skin a 1 000 V-Bucks navrch.
Pokud se chcete dostat ke skinu Honor Guard, tak máme špatnou zprávu. K dispozici je pouze těm, kdo si zakoupí smartphone Honor View 20, což z něj činí jeden z nejdražších skinů v historii Fortnite. Je sice stále k dispozici, ale neuvěřitelně vysoké vstupní náklady spojené se skutečností, že mnoho lidí je loajálních ke svým oblíbeným značkám, znamená, že Honor Guard je automaticky jedním z nejvzácnějších charakterů.
Dalším skinem, který jen tak neuvidíte, je Royale Bomber. Poprvé byl dostupný v balíčku PlayStation 4 x Fortnite v roce 2018 a později jako bonus k ovladači DualShock 4. Stále je k dispozici k nalezení, pokud se podíváte dostatečně důkladně, ale rozhodně jeho získání nebude levné a pravděpodobně ani nestojí za to, protože nejde o příliš zajímavý vzhled ve srovnání s nejlepšími oblečky nabízenými v roce 2024.
OG hráči si určitě vzpomenou na The Reapera, který byl odměnou za stý level battle passu ve třetí sezóně. Skin byl v komunitě běžným vtipem, protože zcela jasně vycházel z postavy Keanu Reevese, Johna Wicka. Pak přišel údiv, když v roce 2019 Epic Games představili oficiální skin Johna Wicka. Ve hře jsou proto dva obdobné skiny, ale zatímco John Wick se do shopu mnohokrát vrátil, The Reaper zůstává velmi vzácný.