Hráči rychle zjistili, že fráze jako „Free Taiwan“, „Winnie-the-Pooh“ nebo „Tiananmen Square“ jsou systémem okamžitě zablokovány. Zobrazí se varování: „Text obsahuje nevhodný obsah.“ Proč? Vysvětlení sahá až do spojení vývojářského týmu s čínskou firmou NetEase, která má blízko k vládním regulacím a citlivosti na témata, jež jsou v Číně tabu.
Jedním z nejpřekvapivějších zakázaných výrazů je jméno oblíbeného kresleného medvídka. Medvídek Pú se stal v průběhu let neoficiálním symbolem kritiky čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Jeho karikatury byly hojně využívány na sociálních sítích, což vedlo k jeho cenzuře nejen v médiích, ale nyní i ve hrách. Tento krok připomíná podobnou situaci u hry Kingdom Hearts 3, která se Medvídkovi Pú zcela vyhnula, aby předešla konfliktu s čínskými regulacemi.
Vedle dříve zmíněných slov jsou na seznamu zakázaných frází i další jako „Isis“, „Hitler“ nebo „Free Hong Kong“. Naopak takové „Free Palestine“ je naprosto bez problému. Kritici namítají, že tato politika potlačuje svobodu projevu. Navzdory kontroverzi hra nadále přitahuje hráče a očekává se, že s příchodem první sezóny 10. ledna její popularita ještě vzroste. Nové eventy, mapy a battle passy plné skinů a emotů slibují udržet zájem komunity.
Otázkou zůstává, zda bude Marvel Rivals schopna vyvážit globální přístupnost s kulturními a politickými rozdíly. Hráči určitě ještě brzy přijdou na další slova, která vývojáři označili jako nevhodný obsah. Kolik jich ve výsledku bude?