Přejít k hlavnímu obsahu

Začali jako TOP 3 světa, teď dávají scéně sbohem. Už mě vyhoďte, prosí poslední hráč

15. 2. 2025 | 12:30 Counter-Strike 2 Přestup
Jméno Cloud9 je neodmyslitelně spjaté s americkým esportem. Na poli Counter-Striku získali pro USA jediný Major titul, ještě k tomu na domácí půdě. V roce 2022 se však po opakovaných nezdarech vydali úplně jiným směrem, ruská sestava měla bojovat o tituly a světový trůn. Později se podařilo postavit dokonce skutečný supertým, jenž nenaplnil ambice. Celý projekt nyní končí a organizace si dává pauzu. Pod smlouvou už zůstává jen Ilya „Perfecto“ Zalutskiy.
Ilya „Perfecto“ Zalutskiy
Ilya „Perfecto“ Zalutskiy
Zdroj: HLTV.org (Josip Brtan)

V průběhu let organizace Cloud9 vyzkoušela na Counter-Strike scéně různé experimenty, v roce 2019 ale se svým zámořským jádrem vypadli z TOP 10, kam se s lokálními hvězdami nikdy nevrátili. Úspěch o rok později nepřinesl ani projekt Colossus, jenž neměl dlouhého trvání. Nová naděje přišla znovu v roce 2022.

Vedení Cloud9 do svých řad tehdejší světovou trojku, poté co sestava Gambit Esports musela opustit svoji organizaci po vpádu Ruska na Ukrajinu, pokud chtěla hrát na největších turnajích. Do zámoří se s týmem odstěhoval i dřívější generální a sportovní ředitel organizace, což znamenalo úplný konec jména Gambit.

Právě loučením s Konstantinem „groove“ Pikinerem, jakožto trenérem, a manažerem Aleksandrem „Sweetypotz“ Shcherbakovem tříletá etapa končí. „Tímto odchodem se C9 stahují ze scény. Ačkoli se v nejbližší době neplánujeme vrátit, Counter-Strike milujeme a vždy budeme vyhlížet nové příležitosti,“ píše se v prohlášení.

Cloud9 se díky východoevropské pětici vrátili na Majory, maximem ale zůstává čtvrtfinále. Špičkový kádr v průběhu let ještě doplnilo hvězdné duo Ilya „Perfecto“ Zalutskiy a Denis „electroNic“ Sharipov, potenciál supertýmu se však nenaplnil a hráči se postupně rozutekli. Situaci nezachránila ani loňská přestavba.

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.