Přejít k hlavnímu obsahu

V pouhých 36 letech zemřel oblíbený hráč, který se nikdy nedostal na výsluní

28. 2. 2025 | 11:00 Counter-Strike 2
Raná éra Counter-Striku byla plná srdcařů, kteří svou oblíbenou hru nehráli na kompetitivní úrovni pro peníze. Carson „classified“ Holt byl jedním z nich, protože i když se nikdy nestal světovou hvězdou, v zámoří patřil mezi známé postavy. Z neznámých důvodů však bývalý elitní hráč minulý týden zemřel ve věku 36 let, jak oznámil esportový veterán David „DchozN“ Cho.
classified na RyuLAN (druhý zprava)
classified na RyuLAN (druhý zprava)
Zdroj: archiv Ryu / Dust2.us

Carson „classified“ Holt zářil před více než patnácti lety v dobách vzestupu a pádu americké scény ve hře Counter-Strike: Source. Nejvíce proslul hraním za tým Zomblerz +}, což byl v zámoří velmi oblíbený celek. Přesto se dá classified označit za hráče, který nikdy naplno neprorazil, ačkoliv byl výraznou a oblíbenou postavou svých týmů. V průběhu let posbíral spoustu předních umístění, velkého titulu se však nedočkal.

Po prvotních úspěších na později zrušené Cyberathlete Professional League (CPL) byl mladý classified draftován do elitní soutěže Championship Gaming Series (CGS), za Dallas Venom ale nikdy nenastoupil. Hrál proto jen za různé menší organizace, ačkoliv se čas od času vrátil do svých domovských Zomblerz. Za ně si zahrál mimo jiné se Samem „Devour“ Chammou, autorem jednoho z nejlegendárnějších CS:S highlightů.

Classified se v roce 2012 nebál přechodu na CS:GO, kde rok strávil ve Frost Gaming po boku jmen později slavných jmen jako Mohamad „m0E“ Assad, Ryan „freakazoid“ Abadir nebo Shahzeeb „ShahZaM“ Khan. Jeho čas ale vypršel a ze scény se po pouhém roce Global Offensive stáhl. Jeho poslední offline akcí byla RyuLAN 2013, na které vznikla fotka výše. Classified a spol. ve finále nestačili na silnou pětici Cursnamic.

Carson Holt se nestal žádnou globální hvězdou, spoluhráči na něj však nikdy nedali dopustit, jak dokazují svými vzkazy po jeho tragické smrti. Nebyl jen skvělým hráčem, ale hlavně úžasným člověkem, na jehož počest připravuje David „DchozN“ Cho, esportový veterán a dnešní ředitel obsahu pro NRG Esports, charitativní turnaj. Do té doby si můžeme alespoň vychutnat skvostné momentky, které zůstaly dochovány.

Zdroj: dust2.us
Štítky: Counter-Strike 2
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.