
Po třech měsících a nejednom sladkém i hořkém překvapení známe vítěze! Turnaj se mohl pyšnit hojnou účastí 81 aktivních hráčů, úvodní skupinovou fází mohlo ale projít jen nejlepších 64, aby mohl být utvořen kompletní pavouk. Ve skupinách si ale i začátečníci zahráli dostatek her, než se s turnajem rozloučili.
Organizátoři v průběhu turnaje sdíleli na oficiálním Discordu tvůrce Duelu detailní statistiky hraných měst, hrdinů a jejich úspěšnosti. Čísla však nejsou příliš reprezentativní, protože v turnaji s náhodným losem se mimo úplnou špičku turnaje setkají vyrovnaní soupeři. Nicméně i prvek náhody do Heroes III patří.
Turnaj sloužil jako určitý průzkum současné verze Duelu 2.9a. Hráči v aukci o výběr nejvíce nejvíce města utráceli za Conflux, Necropolis a Dungeon. Poslední jmenovaný však neměl příliš vysoký winrate, zatímco Strongholdu se zejména mezi začátečníky dařilo a vyšvihl se na přední příčky v procentuální úspěšnosti.

Na prize pool se složila Heroes III komunita, vybralo se rovných 1000 euro. Autoři turnaje se rozhodli motivovat účastníky tím, že výhry si rozdělilo 12 nejlepších hráčů, nikoliv třeba jen medailisté. Díky tomu si finanční odměnu odnesl na děleném 9. místě i český hráč StygianOne. Je vidět, že mu průběžné pauzy svědčí, protože když si jde odpočinout od klasických map, tak v Duelu dokáže podávat skvělé výsledky.
Ostatní čeští a slovenští zástupci, jako jsem já, H34D či vítěz loňského českého LAN turnaje, IPlayForLove, jsme skončili až za ním. Za pochvalu stojí i casual hráč Lump Mišák, který byl svého času nejaktivnějším hráčem české ligy. V mezinárodní konkurenci dokázal postoupit ze 2. místa skupiny a zaparkoval v TOP 32.
Velkým překvapením se stal bývalý Dota hráč Tokyo Revenger, jenž s průběhem turnaje podíval stále lepší výkony a jeho střetnutí s dlouhodobou světovou jedničkou Heroes III Duelu, Kyrahou, byla fantazie. Tokyo Revenger dokázal například za Inferno udělat double build na Devily ve druhém týdnu a přitom ještě breaknout do středové treasure zóny. Něco takového jsme ještě v Duelu nikdy neviděli. Tokyo Revenger tedy prošel 3:1 i přes Kyrahu a čekal ve velkém finále.
Poklonit se oběma hráčům na bronzové příčce musel Renni_X, který podíval také neuvěřitelné výkony a hlavně hrál extrémně rychle, což mu při časovém limitu 1 minutu na kolo dávalo výhodu oproti slabším hráčům v tom smyslu, že se nemusel takticky uskromňovat a vynecháva některé úkony, které jiní hráči musí vzhledem ke smrtícímu časovému limitu oželet. Na streamu Renni_X bylo vidět, že před turnajovými zápasy trénoval rychlost ve známé „klikací“ hře OSU.
K překvapivému průběhu turnaje je vhodné připomenout, že Kyraha více než půl roku Heroes III nehrál, neboť pomáhá s vývojem Heroes: Olden Era. Po prohře ve Winners Bracketu proti Revengerovi jej tedy spousta diváků začala odepisovat a nevěřila mu ani v nadcházejícím utkání proti Rennimu.
Během jednoho víkendu však komunita zažila fantastický návrat krále. Kyraha dokázal jeden den smést Renniho jednoznačným rozdílem 3:0, postoupit do finále a následující den se bez další přípravy pomstít i Tokyo Revengerovi. I toho dokázal pokořit ve velkém stylu, návrat na trůn zpečetil čistou výhrou 3:0.
Konečné pořadí:
Kyraha
Tokyo Revenger
Renni_X
Gongwazy
Pokud si chcete užít česky komentované finále plné emocí, které jsem pro vás s láskou a péčí sobě vlastní okomentoval, neváhejte si pustit video výše.