
„Vstupte Branami Skeldalu do světa kultovního českého čtverečkového dungeonu z roku 1998, který uchvátil fanoušky RPG svou jedinečnou hratelností, epickým příběhem a výzvami, které prověří váš důvtip i strategické myšlení,“ láká Jindřich Skeldal prostřednictvím platformy Steam, na kterou by hra měla dorazit během druhého čtvrtletí letošního roku.
Brány Skeldalu jsou nestárnoucí klasika. Rychlým technologickým pokrokem se ale jejich původní verze stala nedostupnou a v současnosti se ji dalo spustit jen prostřednictvím DOSBoxu. Dříve byla hra dostupná i na mobilních telefonech a její neoficiální verze i na modernějších verzích operačního systému Windows. Jenže na aktuálních Windows 11 neběžela.
„Oživení Bran Skeldalu bylo na pořadu dne několik posledních let. Psali si o něj hodně fanoušci, kterým postupně umírali předchozí verze včetně té na Windows a mobily,“ vysvětluje Jindřich Skeldal pro PLAYzone.cz a CNN Prima NEWS, co ho přivedlo obnovit svoji slavnou hru.
Nejprve ale musel dokončit svůj nejnovější projekt real-time strategii Tribe Nation. Po ní se kvůli revizi kódu Bran Skeldalu obrátil na původního programátora hry Ondřeje Nováka a společně se vrhli do další práce. „On se do toho rovnou pustil. Zprvu jenom tak zkusmo, ale teď už jsme tak daleko, že to dotáhneme,“ hlásí Skeldal.
„Ondra revidoval kód tak, aby se dal přeložit na moderních 64bitových překladačích a byl spustitelný na soudobých počítačích. Jako grafickou knihovny používá SDL. Umožní nám to zlepšit udržitelnost kódu a tím i hry,“ říká tvůrce Bran Skeldalu.
Kultovní hra se tak dostane k nové generaci uživatelů. Do akce se vydají s družinou dobrodruhů a podívají se do ledových jeskyní, nitra sopky nebo na Větrnou horu. Hlavním cílem je zastavit pětici odpadlých mágů, kteří chtějí otevřít bránu do zakázané dimenze Zohar.
Na hráče čeká také několik novinek. „Dovolíme si přidat pár vylepšení jako jsou třeba achievementy, anglický překlad, ovládání gamepadem a nějaké drobnosti uvnitř hry. Jinak je hra stejná a to jak graficky, tak hudebně,“ uzavírá Skeldal.
Své dílo nepravidelně testuji na svém Twitch kanále a vše připravuje k vydání ve druhém kvartálu letošního roku.