
V tomhle patchi Riot sahá na předměty, které byly buď dlouhodobě slabé, nebo to s jejich nerfem přepískli. Cryptbloom, Opportunity a Overlord’s Bloodmail dostávají buffy, Dead Man’s Plate se trochu upravuje, protože se začínal nebezpečně roztáčet s rychlostí pohybu. Ale co je hlavní? Riot připravuje větší změnu v systému AP itemů. Cílem je, aby burst buildy byly opravdu burst, HP burn buildy víc pálily tanky a haste buildy přinášely pořádný cooldowny. Liandry’s a další „všestranné“ věcičky už nebudou tak OP pro všechny styly. Tyhle změny budou velké a dotkne se to hodně šampionů i itemů.
Hráči si toho všimnou například u Ahri. Tahle oblíbená liška má aktuálně build, který sází na Rod of Ages + Liandry’s Anguish, a i když funguje, Riot ho nechce dál podporovat. Tahle kombinace prý moc nesedí k její identitě jako mobilního, ale snadno zabitelného mága. Takže v patchi 25.8 dostává úpravu. Riot se snaží, aby její různé buildy byly vyvážené, ale ne všechny zároveň super silné.
Naopak Mel se dočkala lepší pozornosti. Po období, kdy byla spíš neškodná než nebezpečná, dostává buff a má se vrátit do mety. Riot říká, že hráči se už naučili, jak hrát kolem jejího W a range na Q, takže si může dovolit víc síly. Na seznamu buffnutých postav nechybí ani Blitzcrank, Brand, Hwei, Renekton, Shen, Singed, Sona, Zeri nebo Zoe.
Mezi nerfnutými ale nalezneme tu nejnenáviděnější postavu ze všech. Kromě Aatroxe, Gwen, Lulu, Tristany, Yoneho a Yoricka se na seznamu objevila i Yuumi. Kočičí šampionka v poslední době zase válela, hlavně v SoloQ, takže dostala přes prsty (spíše přes tlapky). Změny které se netváří ani jako buff nebo nerf čekají i Annie, Syndru a Xeratha, hlavně ladění a rozložení síly v jejich schopnostech, aby jejich gameplay působil vyváženěji.
Kromě novinek v nadcházejí aktualizaci Roit otevřel nové pracovní pozice. Hledají Principal Systems Designera, který by makal na metagame systémech jako jsou odměny, postup, mise a další obsah mimo hru. Taky pořád hledají někoho na sezónní obsah Summoner’s Riftu. Takže jestli máš v malíčku systémový design a 7+ let zkušeností, třeba to čeká právě na tebe.
Patch 25.8 Preview!
We're opening a new role;
Principal Systems Designer to work on Metagame Systems - https://t.co/uCasvYnHtW
- This role will be working on progression systems, rewards, quests, out-of-game content
- We're looking for a senior thought leader with 7+ years of… pic.twitter.com/T4DtBl2AR5— Matt Leung-Harrison (@RiotPhroxzon) April 8, 2025