Přejít k hlavnímu obsahu

Dotáhl to na vrchol ve dvou různých hrách a teď zažije velký návrat po boku českého hráče

17. 4. 2025 | 11:00 Counter-Strike 2 Přestup
Simona „KWERTZZ“ Horáka opět po půl roce uvidíme brázdit vody mezinárodní scény. Po svých působeních v TSM a BC.Game tentokrát utvořil premiérovou sestavu ukrajinské organizace ALGO Esports. Po jeho boku se na scénu vrací Žygimantas „nukkye“ Chmieliauskas, který se v posledních letech věnoval jiné esportové disciplíně, ale jeho comeback byl neodvratný.
nukkye a KWERTZZ
nukkye a KWERTZZ
Zdroj: Riot Games, PLAYzone

Simon „KWERTZZ“ Horák si na domácí scéně prošel týmy BRUTE, Entropiq Prague a v neposlední řadě SINNERS. V minulém roce se mu ale podařilo prorazit v zahraničí, dva měsíce strávil ve slavné zámořské organizaci TSM, a následně dokonce poprvé v kariéře bojoval v uzavřené fázi o Major v dresu BC.Game. Po nesplněném snu zavládlo na jeho sítích ticho, svůj poslední oficiální zápas KWERTZZ odehrál na konci října.

Po šesti měsících je však připravený vyrazit znovu do boje. Návrat na domácí scénu se nekoná, už od března je 23letý český hráč součástí nového projektu ALGO Esports. Nová ukrajinská organizace začala stavět mezinárodní sestavu okolo Yaroslava „byr9“ Buryaka, v kvalifikaci na PGL Astana dokonce na soupisce figurovali dva čeští hráči. Další bývalý hříšník Michal „majky“ Švancara ale pokračuje v týmu Persona Grata.

Od tohoto turnaje se leccos změnilo, vedle byr9 a KWERTZZe si trenér Oleksandr „Shara“ Hordieyev přivedl tři jiné koně, jak ukázalo včerejší oficiální představení finální soupisky. Mladou kostru týmu ALGO Esports doplňují Cristi „smekk-“ Flutur a Remi „Diviiii“ Alexandre, to nejzajímavější jméno ale soupisku uzavírá. Žygimantas „nukkye“ Chmieliauskas po pěti letech opustil VALORANT scénu a vrátil se ke své milované hře.

Counter-Strike před pěti lety opustil poté, co to s HellRaisers dotáhl až na StarLadder Berlin Major. Na poli konkurenčního FPS titulu vyhrál s Heretics hned první velký turnaj a na špici se pohyboval také po přestupu do G2 Esports. Světového šampionátu se však dočkal až v dresu GIANTX, ve kterém se také s VALORANTem rozloučil. Herně už nestačil na novou generaci talentů a jako dnes již 27letý hráč nyní dokonal velký návrat. 

Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.