
I díky počínání týmu Lynn Vision si Čína zajistila v asijské konkurenci dvě postupová místa z regionální kvalifikace na Major. O účast mezi elitou si na základě dlouhodobých výsledků měly zahrát týmy Rare Atom, TYLOO, Lynn Vision a DogEvil. Poslední zmíněný a nejméně známý tým se postaral se o největší rozruch.
Po odhalení sedm let starého banu Junchiho „BZA“ Yanga na čínské platformě B5 nemohl tým DogEvil nastoupit. Na MRQ totiž nenahlásil žádného náhradníka ani kouče, místo zabanovaného hráče tak neměl kdo zaplnit. Bez ohledu na to, jak by to vypadalo, pravidla nedovolují nastoupit v nekompletním složení.
Nejvíce naštvaná na vzniklou situaci může být čínská sestava NinJa. Jedná se sice až o 29. nejlepší asijský tým, nicméně jako pětka svého subregionu byla v den uzavření žebříčku hned za DogEvil. I když se MRQ hrají tentokrát pouze online, čímž přišly o čás svého kouzla, tak NinJové přišli o životní příležitost.
Valve uphold BZA ban; DogEvil disqualified from MRQ https://t.co/Pc4CTnKM9U
— HLTV.org (@HLTVorg) April 16, 2025
Čtyřiadvacetiletý střelec s průměrným ratingem 1,03 z posledních 36 map v databázi HLTV.org ještě před startem zápasu zkoušel adminy přelstít tím, že chtěl na MRQ nastoupit přes sekundární účet. I tato snaha ale přišla vniveč a jeho tým byl následně potrestán kontumační prohrou v úvodní BO3 sérií proti TYLOO.
„Po konzultaci s Valve byl povtrzen ban pro BZA z platformy B5,“ vyjádřil se k celé situaci zástupce BLASTu. Organizátor sérií jako Premier World Finals letos hostí counter-strikový šampionát v americkém Austinu, kromě problémů s vízy pro některé hráče ruské národnosti tak musí navrch řešit ještě tento skandál.
Diskvalifikace DogEvil sice pomohla TYLOO k postupu do horní části pavouka, kde ale nestačili na Lynn Vision poměrem 1:2. Právě Lynn Vision se stali prvním postupujícím čínským celkem na letošní Major. Druhé postupové místo nakonec připadlo TYLOO po výhře 2:0 nad jedničkou čínské scény Rare Atom.