Reason Gaming a výsledky v roku 2009

15. 9. 2009 | 14:01 Counter Strike: Source
Výchozí obrázek

reason_logoTento rok bol pre česko-slovenskú zostavu v britskom tíme Reason Gaming veľmi zaujímavý a aj celkom úspešný. Manažér Reasonu Ben "dallow" Dalloway priniesol na oficiálnych stránkach tímu zhrnutie výsledkov za tento rok a vy si môžete toto zhrnutie spolu s PLAYzone.cz prečítať tiež.

V januári náš tím tvorený hráčmi .PhP, pR, UN, WT a sneix vyhral už v poradí 18. EuroCup keď si vo veľkom finále poradil s forZe 2:1. V Cadred Awards získal Reason v kategórii Tím roka 2. miesto. Osobné úspechy zaznamenali WT a .PhP. Obaja skončili na prvých miestach vo svojich kategóriach, .PhP ako Rifler roka a WT ako AWPer roka. V kategórii Hráč roka potom WT obsadil druhé a .PhP tretie miesto.

Ďalšie podujatie na ktorom sa eRká zúčastnili bola nemecká lanka ICY-BOX, kde sa zišla časť  najlepších európskych tímov ako Dignitas, VeryGames, Roccat a LowLandLions (teraz 4Kings). Náš tím odohral skvelý turnaj a obsadil konečné druhé miesto, keď po statočnom výkone nestačili na najlepší európsky tím v tých mesiacoch - VeryGames.

V priebehu mesiaca portál Cadred vydal svoj rebríček najlepších 10 tímov Európy. Výsledky z ICY-BOX prehovorili do konečného poradia a Reason skončil na 2. mieste za VeryGames.

Napriek úspechu z ICY-BOX však prišiel šok a to v podobe odchodu WT a sneixa. Bolo nutné čo najskôr zohnať náhradu za týchto dvoch hráčov. Do tímu tak prišli Guardian a Bazy. Nová zostava hneď vo svojom prvom veľkom zápase porazila MTW v EMS 16:6.

V marcovom rebríčku Cadred Reason klesol na 5. priečku kvôli trochu menšej aktivite. Toto však netrvalo dlho...

V apríli chalani prileteli do Veľkej Británie na ich prvú spoločnú LANku i36 v novej zostave. Nesklamali a dokázali to, čo sa starej zostave nepodarilo - poraziť Dignitas vo finále. Cestou do finále porazili 4Kings aj LLL a tešili sa tak s triumfu (YouTube video). Tieto zápasy si môžete pozrieť v archíve QuadV (je nutné byť prihlásený).

Po tomto víťazstve sa tím opäť vyhupol na 2. miesto v aprílovom rebríčku Cadred za VeryGames, ktorý si bez problémov udržiaval 1. miesto.

V máji nás čakala ďalšia výzva a to LAN79 vo Francúzsku. Tím dúfal, že sa im podarí získať titul tak ako sa to podarilo predchádzajúci rok trojici .PhP, pR a UN ešte vo farbách eSuby. Chalani hrali úžasné, porazili Crack Clan a dvakrát RedLine na ceste do finále proti VeryGames. Prvé miesto z minulého roka sa bohužiaľ nepodarilo obhájiť a tak chalani boli spokojní aj s 2. miestom.

Na tomto odkaze si môžete pozrieť neuveriteľný awp skill Guardiana, ktorý si takmer okamžite získal povesť najlepšieho európskeho AWPera a pomohlo mu to i k zisku ocenenia Lan79 Most Valuable Player. Video o účinkovaní Reason Gaming na LAN79 je k dispozícii na YouTube.

V májovom rebríčku Cadred Reason držal aj naďalej 2. miesto. reason_ukesa_winnerV júni tím opäť priletel do Veľkej Británie aby odohral záverečnú časť UKeSA. Akcia to bola úspešná, porazili Dignitas, Crack Clan a získali 1. miesto. Ak si chcete pozrieť komentované záznamy zo zápasov UKeSA, navštívte stránky QuadV.
Marek ".PhP" Kádek bol zvolený za najužitočnejšieho hráča UKeSA a tiež bol nominovaný v eSports Awards 2009 v kategórii Východná Európa.

Pre nikoho to nebolo žiadnym prekvapením po tých dvoch pôsobivých predstaveniach, ktoré tím udržali na 2. miesto v Cadred rebríčku za mesiac jún.

V júli tím odletel do Dánska aby sa zúčastnil lanky The eXperience 2009, ktorý bol označovaný ako najlepší turnaj roka a na ktorom sa stretli najlepšie európske tímy. Chalanom sa nepodarilo nadviazať na predchádzajúce úspechy a skončili tak až na delenom 5.-6. mieste po tom, čo prehrali s Dignitas 14:16 v Loser Bracket. Zápasy z TeX si je možné pozrieť na QuadV.

Tento výsledok sa prejavil aj v júlovom hodnotení tímov Cadred a tím klesol na 4. miesto.

reason_i37_winner

Posledná veľká lanka na ktorej sa Reason zúčastnil bola i37 v auguste. Tím sa chcel pomstiť Dignitas za vyradenie na TeX. To sa im aj podarilo, [R] porazili Dignitas vo finále Winner Bracket a postúpili tak do Grand Finále kde sa stretli so svojimi kamarátmi z Team CoolerMaster. V tomto neuveriteľnom zápase Reason dokázali vyhrať a obhájili tak víťazstvo z i36. Tento zápas vám odporúčam pozrieť na QuadV.

Následne na to bol Petr "pR" Novák zvolený ako najužitočnejší hráč i37. Po jeho úžasných výkonoch počas celého podujatia si to určite zaslúžil.

Po víťazstve na i37 išiel tím do Maďarska na BECUP, kde si bez problémov poradili s tunajšími celkami a obsadili tak 1. miesto.

V augustovom hlasovaní najlepších tímov skončil Reason na 2. mieste za RedLine, ktorý nahradili neaktívny VeryGames.