Skupinová fáze turnaje Crossfire Intel Challenge 7 je u konce, jak dopadla naše želízka v ohni vás průběžně informujeme, teď je čas na celkovou rekapitulaci všech skupin.
Skupina A
Jasný favorit Next Century (NCE.i3D) si jednoznačně dokráčel pro postup z prvního místa. NCE v žádném zápase neztratili ani 10 kol a tak si svou pozici zaslouží. V souboji o druhou postupovou příčku se očekával boj německých Thermaltake, ti ale na turnaji nepředvedli dobrou hru a skončili poslední. Možná trochu nečekaně si nakonec postup s přehledem vystříleli zkušení hráči týmu Impact z Itálie, kteří za sebou nechali jak britské Sublime, tak tuzemský celek Insenia, kterému se příliš nezadařilo a skončil na čtvrtém místě.
1. NCE.i3D
2. Team Impact
Skupina B
Skupina B byla pro změnu v režii maďarského top týmu iNFiNiTY Skills, který dokázal, že dokáže zahrát kvalitní výsledky nejen online, ale také na velké offline soutěži. Druhou příčku si s přehledem udrželi polští D-Link PGS, kteří podlehli pouze vítězovi skupiny, týmu iNFiNiTY. Pro zajímavost - Další polský celek 1stCav, který jsme sledovali v akci na české PGW LAN, nakonec vybojovat třetí příčku v tabulce a dokázal tak, že polské týmy na LANu hrát umí.
1. iNFiNiTY Skills
2. D-Link PGS
Skupina C
První z pětičlenných skupin ukázala nečekané drama. Tým Corgz zvítězil všechny své zápasy a ujal se tak první postupové pozice. Corgz si navíc dokázali poradit s jedním z největších favoritů celé soutěže, britským týmem Dignitas. Ten ve skupině prohrál ještě jeden zápas a nakonec do play-off postoupil jen díky o 2 body lepšímu skóre než finský tým Infernal Gamers.
1. Corgz
2. Dignitas
Skupina D
Především svým výkonem v sobotních zápasech tuzemská eSuba dokázala ovládnout skupinu D. Již v pátek eSuba zahrála velice vyrovnaná utkání proti nejlepším týmům skupiny, proti nizozemským TLR sice neudržela vedení a remizovala, italské OX Gaming však porazit dokázala. Sobotní dominace, ve které eSuba prohrála dohromady pouhých šest kol ze tří zápasů, pak potvrdila postup českého týmu. Druhou příčku vybojovali TLR, kterým stačila remíza proti OX Gaming a o jeden bod postoupili.
1. eSuba
2. TheLastResort
Skupina E
Ačkoliv skupinu vyhrál nejvýše nasazený švédský tým H2k, mnohem zajímavější je umístění dánských Hostile Faction, kteří přehráli papírově silnější německý celek mTw rozdílem třídy a ve vyřazovací fázi turnaje se utkají s eSubou. Osobně považuji Hostile Faction za nejpříjemnější překvapení skupinových fází. S poměrně kvalitně obsazenou skupinou si nejhůře poradili nizozemští NCC, kteří nestačili na své krajany z DOK Gaming.
1. H2k Gaming
2. Hostile Faction
Skupina F
Jedna z divácky nejzajímavějších skupin turnaje, ve které se utkaly dva týmy z nejlepší evropské pětky Fnatic a Reason Gaming. Ty se nakonec podle očekávání podělily o dvě postupové příčky. Trochu nečekaná byla výhra Reasonu nad Fnaticem 13:8 na striku, což je poměrně vysoký rozdíl. Třetí, nepostupovou, pozici uhráli belgičtí Gamelimited, kteří přehráli britský Team Infused.
1. Reason Gaming
2. Fnatic
Skupina G
Druhá skupina, kterou ovládl tým reprezentující české barvy, to je skupina G. Druhou postupovou příčku nakonec přeci vybojovali američtí Loaded, kteří v souboji o postup přehráli holandský celek MCA vysoko 13:6 na mapě mp_backlot. Power, kteří si se všemi svými soupeři dosud bez problému poradili, se nyní v play-off utkají s D-Link PGS z Polska. Loaded vyzvou výborně hrající iNFiNiTY Skills z Maďarska.
1. Power Gaming
2. Loaded
Skupina H
Pouze menší počet prohraných kol rozhodl o postupu YoYoTech z první příčky. Francouzi totiž remizovali s německými Speedlink a tak měly oba týmy shodných 51 vyhraných kol. O horším losu vyřazovací části pro Speedlink rozhodly vyrovnané výsledky, které se svými soupeři hráli. Vyrovnanost skupiny H jen dokazuje fakt, že zbylé tři celky si připsaly každý po jedné výhře a obdržely tak shodně po třech bodech.
1. YoYoTech
2. SPEEDLINK
Američtí Loaded nyní budou muset porazit nejlepší maďarský celek iNFiNiTY