Přejít k hlavnímu obsahu

Svět CS v roce 2010 #2/4

29. 12. 2010 | 11:45 Counter Strike 1.6
Přinášíme Vám další část shrnutí všech podstatných událostí ve světě CS 1.6 v průběhu roku 2010. V dnešním článku si můžete připomenout, co se stalo v měsících dubnu, květnu a červnu. Začátek měsíce dubna odstartoval pro velkou část hráčů na norské obdobě Dreamhacku, turnaji The Gathering. Toho se zúčastnili opět i UNiTED, kteří byli hlavním favoritem na titul. Museli se ale sklonit před švédským mixem concode, který ve finále vyhrál 2-0 na mapy.
Výchozí obrázek

Přinášíme Vám další část shrnutí všech podstatných událostí ve světě CS 1.6 v průběhu roku 2010. V dnešním článku si můžete připomenout, co se stalo v měsících dubnu, květnu a červnu.


Začátek měsíce dubna odstartoval pro velkou část hráčů na norské obdobě Dreamhacku, turnaji The Gathering. Toho se zúčastnili opět i UNiTED, kteří byli hlavním favoritem na titul. Museli se ale sklonit před švédským mixem concode, který ve finále vyhrál 2-0 na mapy.

Dánské týmy ve stejnou dobu bojovaly o pozici domácí jedničky, kterou uhájili mTw vítězstvím na Copenhagen Games.

Poté následovala další zajímavá akce – Arbalet Cup Best of Four, na kterém se představila švédská dvojice SK Gaming a fnatic a také východní celky Na´Vi a UNiTED. Pokud se do tohoto turnaje pochybovalo o světové jedničce, po vítězství Na´Vi v Kyjevě bylo vše jasné. Na pozici nejlepšího týmu se dostali Natus Vincere, kteří AC Best of Four poměrně s přehledem ovládli.

Po turnaji se o nejzajímavější události opět staraly týmy se svými přestupy. Například kHRYSTAL po vyhazovu z SK Gaming zamířil k MYM či doposud úspěšní UNiTED se po propadáku na AC Best of Four rozhodli zbavit N1ck3La a groova.

O mírné zčeření turnajových vod se postaral další z Arbaletových turnajů pro východoevropské týmy, tentokrát s přídomkem CIS. Zde se čekala jasná dominance Na´Vi. Ta se ale nakonec nekonala a turnaj ovládli jejich krajani z organizace PinG. Druzí skončili forZe, třetí UNiTED a až čtvrté místo zůstalo pro doposud nejlepší tým roku – Na´Vi.

Na úplném konci měsíce pak všechny překvapila zpráva z Jižní Koreje a totiž, že se tamní jednička WeMade FOX rozhodla udělat změnu v sestavě. Nevýrazného lsw nahradil peri.

Pátý měsíc letošního roku pak odstartoval dívčím Arbalet Cupem hraným v ukrajinském hlavním městě Kyjevě. Podle očekávání se do finále turnaje probojovaly celky fnatic a SK Gaming. V něm byly nakonec úspěšnější američanky hájící SK Gaming, které udolaly své soupeřky až v prodloužení na rozhodující třetí mapě.

 

Poté se zraky veškeré CS veřejnosti začaly upírat k dalšímu turnaji pořádaném kazašským miliardářem přezdívaným Arbalet. Na řadě byl totiž Arbalet Cup Europe, do té doby největší a nejlépe dotovaný turnaj s přídomkem Arbalet. S turnajem, jehož se zúčastnila herní smetánka z celého světa, se brzo rozloučili SK Gaming, Evil Geniuses a compLexity, ale také třeba polští Frag eXecutors. Naopak od začátku se dařilo hlavním favoritům z Na´Vi i fnatic. Do semifinále se dostali hned dva ukrajinské celky, Na´Vi a PinG. Dobré jméno severoevropských zemí pak museli zachraňovat v poslední čtyřce fnatic a mTw. Do finále se nakonec probojovali právě fnatic a Na´Vi a fanoušci se mohli těšit na odvetu z Hannoveru. Pomsta se nakonec fnatic podařila, zvítězili 2-1 na mapy a výrazně tak otřásli pozicí Na´Vi jakožto nejlepšího týmu světa.

Po takto velkém turnaji následoval samozřejmě odpočinek většiny zúčastněných. Kdo ale odpočívat nechtěl, zúčastnil se dalšího turnaje ve švédsku IOL. Kromě různých švédských mix týmů, zde byli i compLexity, kteří si chtěli spravit chuť po nevydařeném AC Europe. Nakonec se probojovali až do finále, ale v něm podlehli hvězdnému mixu INFAME.

Do konce května pak byl oznámen španělský GameGune a spousta dalších menších turnajů. O zajímavé změny se staraly švédské týmy H2k a MYM, které navzájem měnily hráče. Z H2k do MYM směřoval moddii a BARBARR, opačným směrem kHRYSTAL a FYRR73.

V červnu se většina celků pomalu chystala na letní prázdniny, které byli letos mimořádně nabité. Ještě předtím je ale čekala kvalifikace na ESWC, kde snad žádný z velkých favoritů v jednotlivých zemích nezaváhal. Poslední velkou akcí první poloviny roku byl pak DreamHack Summer. Zde se již tradičně nedařilo fnatic, kteří ve čtvrtfinále nestačili na H2k. Ve stejné fázi skončili i jejich hlavní rivalové z Na´Vi, kteří podlehli 2-0 SK Gaming. Ani SK Gaming se do finále ale nepodívali, v semifinále je zastavili dánští mTw. Ti se ve velkém finále střetli s H2k a nutno říct, že finále příliš zajímavé nebylo. Dánové měli osud zápasu pevně v rukou a po vítězství 2-0 se mohli radovat z prvního velkého titulu v roce 2010.

Na úplném konci prvního půlroku odstartovalo dlouho očekávané ESWC. O něm ale více až v další části, která bude vydána již brzy.