Přejít k hlavnímu obsahu

MLG Spring Championship opět ve znamení Korejců

1. 7. 2013 | 13:29 StarCraft 2
O uplynulém víkendu se v americkém Anaheimu konala druhá zastávka letošního seriálu turnajů pod hlavičkou Major League Gaming (MLG) sdružujícím většinu silných progamingových titulů. Tradičně se na akci objevil i Starcraft 2, ve kterém se tentokrát při menší účasti korejských hráčů otvíral prostor pro hráče z jiných regionů. Zda toho dokázali využít, se dočtete dále. 
Výchozí obrázek

O uplynulém víkendu se v americkém Anaheimu konala druhá zastávka letošního seriálu turnajů pod hlavičkou Major League Gaming (MLG) sdružujícím většinu silných progamingových titulů. Tradičně se na akci objevil i Starcraft 2, ve kterém se tentokrát při menší účasti korejských hráčů otvíral prostor pro hráče z jiných regionů. Zda toho dokázali využít, se dočtete dále. 

MLG

Oproti letům minulým MLG tento rok upustilo od série turnajů zahrnujících několik zastávek po amerických městech a místo toho svou snahu zaměřilo na zimní Winter Championship a letní Spring Championship. Diváci, kteří byli zvyklí na pravidelné turnaje v rozmezí jednoho měsíce, tak museli spolknout hořkou pilulku a přijmout fakt, že místo několika kvalitně dotovaných turnajů MLG nabídne menší množství větších show. Paradoxem tak je, že Spring Championship prišlo s třetinovou dotací oproti předcházejícím zastávkám a Starcraft 2 byl přesunut z main stage, kam v minulosti vždy patřil, na menší pódium, čímž bylo v podstatě potvrzeno, že pro produkci již není dominantním titulem. Radost fanouškům nepřinesl ani seznam hráčů, který sice nebyl chudý na korejská jména, žádného špičkového hráče však nenabídnul a opíral se spíše o populární hráče, kteří jsou ve službách evropských a amerických týmů.

Největší pozornost tak byla upnuta zejména na tři korejské hráče vzešlé z KeSPA online kvalifikace, jimiž byli {#Korejská republika} Stats, {#Korejská republika} Dear a {#Korejská republika} soO. Mimo ně byli za největší favority považováni {#Korejská republika} Jaedong z amerického powerhousu Evil Geniuses, {#Korejská republika} HerO z populárního Team Liquid, {#Korejská republika} Polt sponzorovaný CM Storm nebo {#Korejská republika} Hyun z Quantic Gaming. Euro-americkou scénu měli reprezentovat zejména {#Švédsko} Naniwa, {#Kanada} Huk, {#Velká británie} Demuslim nebo {#Švédsko} SaSe.

Naniwa
{#Švédsko} Naniwa, švédské želízko v ohni při hře (zdroj: itsgosu.com)

První hrací den se obešel bez větších překvapení a všichni favorité postupovali dále skrz winners bracket. Druhý den došlo na první lámání chleba a většina nekorejských hráčů byla nemilosrdně poslána do losers bracketu. Favorizovaný {#Korejská republika} Stats, spoluhráč legendárního {#Korejská republika} Flashe z týmu KT Rolster, se již ve třetím kole své skupiny střetl s dalším KeSPA zástupcem {#Korejská republika} Dearem a musel se odporoučet do opravného pavouka. Jednalo se však o výjimku a ostatní favorité postupovali bez zaváhání.

V neděli vykrystalizovala finálová osmička hráčů, do které se vedle korejských zástupců dokázal protlačit i hráč týmu Alliance, {#Švédsko} Naniwa, jenž se stabilně dokáže umisťovat na vysokých příčkách a spolu se {#Francie} Stephanem představuje to nejlepší, co může evropský kontinent nabídnout. Naniwu sice poslal do opravného pavouka výborně hrající {#Korejská republika} Polt, Švéd se však dokázal zvednout a po výhrách 2:0 nad zergskou hvězdou, {#Korejská republika} Jaedongem, přidal i vítězství nad {#Korejská republika} Dearem, a zajistil si tak odvetu souboje s Poltem mezi nejlepšími čtyřmi. Na druhé straně pavouka se do semifinále dostal neporažený zerg {#Korejská republika} Hyun a z losers bracketu dobře hrající protoss {#Korejská republika} HerO.      

S výhodou dvou vyhraných map do semifinálového zápasu vstupující {#Korejská republika} Polt však povolil Naniwovi pouze první mapu a pohlídal si cestu do finále. Podobný scénář provázel i druhé semifinálové střetnutí, kde rozjetý {#Korejská republika} Hyun ztratil pouze jednu mapu a hladce tak dokráčel do finále.

Finálové TvZ dvou v turnaji neporažených hráčů nabídlo maximální možný počet pěti map, v nichž více skillu a pevnější nervy prokázal {#Korejská republika} Polt, který se tak bezmála po roce a půl radoval ze zisku svého třetího šampionátu. Kromě šeku na 10 000 dolarů si zároveň připsal cenné body do seriálu WCS, jehož druhá sezóna bude vrcholem letošní starcraft scény.

Polt
Vítěz turnaje {#Korejská republika} Polt (zdroj: teamliquid.net)

 

Konečné pořadí MLG Spring Championship 2013  

  • 1. terran {#Korejská republika} Polt $10.000                                                              
  • 2. zerg {#Korejská republika} Hyun $6.000
  • 3./4. protoss {#Korejská republika} HerO $3.000
  • 3./4. protoss {#Švédsko} Naniwa $3.000          

Bracket

 

Dostupné vody zde