- 1. Pořiďte si pevné připojení
Připojení síťovým kabelem přímo do zařízení je ta nejbezpečnější varianta. Pevná linka jako taková nevyzařuje žádný signál do okolí, což je ve srovnání s wi-fi jistá výhoda. Zářením se zvyšuje zranitelnost, tudíž i pravděpodobnost možného napadení. Pokud máte možnost připojení po pevné, doporučujeme tuto variantu.
- 2. Přehrejte si firmware na modemu
Modem je nejzranitelnějším bodem celého připojení k internetu. Poskytovatelé často nabízí zákazníkům vlastní modemy, které jsou továrně nastavené. To ale má svůj háček. Veškerá hesla k továrnímu nastavení modemů jsou volně dohledatelné přímo na internetu. Útoku můžete předejít přehráním firmware modemu.
- 3. Skryjte si SSID
Pokud vás nikdo nevidí, tak vám nemůže ublížit. Z tohoto předpokladu vychází náš třetí tip. Jestliže si SSID skryjete, nikdo vaši wifi neuvidí, dokud mu její název sami nesdělíte. S běžnými znalostmi je taková wifi téměř nezjistitelná.
- 4. Nastavte si filtraci MAC adres
Opravdu se nejedná o vychytávku pro uživatele značky Apple. MAC je fyzická adresa síťového zařízení. Pokud si filtraci těchto zařízení nastavíte, tak do vaší sítě budou mít přístup jen ti, která znáte, a kterým můžete důvěřovat.
- 5. Oslovte vašeho poskytovatele
Ne každý technologiím rozumí, ne každý jim chce věnovat pozornost. Pokud spadáte do této kategorie, stačí se ozvat poskytovateli a ten vám se zabezpečením pomůže. Dobří poskytovatelé si uvědomují, jak je bezpečnost důležitá a rádi vám pomůžou.
- 6. Použijte speciální znaky
Nejen na délce záleží. 0123456789 je dostatečně dlouhé heslo, a přesto je snadno prorazitelné. Proto doporučujeme použití alespoň jednoho speciálního znaku, který přidá na neprorazitelnosti vašeho hesla. Znaky jako @ # & vám snad nejsou cizí.
- 7. Nečekejte, až bude pozdě
Velkou část našeho života máme uloženou právě v počítači a je na místě si ji náležitě chránit. Když odcházíte z domu, taky raději zamknete. Nepodceňujte bezpečí vaší internetové domácnosti a zavčasu předejděte problémům.