Přejít k hlavnímu obsahu

KODE5: Fnatic na vítězné vlně, WICKED s prvním úspěchem

10. 5. 2009 | 17:16 Counter Strike 1.6
foto: HLTV.org

Ruské KODE5 Grand finále zná své medailisty. Před malou chvílí skončil jak souboj o zlato, tak i ten o bronz. K vidění byly dvě zcela odlišné střetnutí. SK Gaming versus fnatic a WICKED versus mTw.
Výchozí obrázek
fnatic
foto: HLTV.org

Ruské KODE5 Grand finále zná své medailisty. Před malou chvílí skončil jak souboj o zlato, tak i ten o bronz. K vidění byly dvě zcela odlišné střetnutí. SK Gaming versus fnatic a WICKED versus mTw.

Zatímco oba švédské celky se navzájem znají snad nejlépe z celé širší evropské špičky, praktikují podobný styl hry a jejich klání bývají vždy do poslední chvíle vyrovnaná, srovnání polského a dánského týmu působí jako hodnocení rozdílů vody a ohně. WICKED praktikující nevázaný způsob hry proti silně takticky vyspělým mTw.

Proti čerstvé akvizici německé organizace navíc stála statistika jasně hovořící ve prospěch Dánů. Jenže Counter-Strike 1.6 není o prognózách, což dokonale ukázal právě tento zápas. Skandinávský klub hned zpočátku selhal na své zřejmě nejsilnější mapě de_inferno, ačkoliv za stranu teroristů uhrál slušných sedm bodů. Krach přišel za CT, za něž mTw nastřádali pouhé dva slabé bodíky. Paradox se konal i na mapě de_nuke, na níž se Dánové trápí celkem pravidelně. Tentokrát ovšem zaváleli, vzepřeli se osudu a boj putoval do třetího kola. Na de_train se do toho ale opět opřel šílený aim polského kádru, zejména 28 fragů tahouna nea stálo za poměrně snadným ziskem druhé mapy, jež měla pro WICKED cenu bronzu. Skóre 16:7 a to pouze za CT nasbíral zonic neuvěřitelných 24 skalpů, škoda že se stejně nedařilo i jeho spoluhráčům.

Ve finále se stejně jako na ESWC Asia potkali švédští giganti SK Gaming a fnatic. Letos se jednalo už o jejich vzájemné utkání s číslem 6, přičemž třikrát odcházeli vítězně borci z australské organizace a dvakrát ti z německé. Ačkoliv ty důležitá vítězství jsou spíše na straně fnatic, postupně své rivaly vyřadili na Continental Finals, Global Finals a nedávno na zmíněném ESWC. To stejné se ke smůle SK odehrálo i v Moskvě. Mapa de_nuke vypadala ještě obstojně (16:10 pro fnatic), ale de_inferno již bylo kompletně v režii počátkem roku obměněného kádru fnatic. Na třetím letošním zisku zlata se opět podílel zejména obrovský objev Gux, který fantasticky dominoval v obou zápasech a stal se tak možná nejužitečnějším mužem celé akce.

Je škoda, že z finálové čtveřice na navazujícím turnaji DTS-Cup nakonec uvidíme pouze polské WICKED, kteří jako jediní svou účast neodřeknuli. Nicméně tak alespoň dostanou možnost předvést se i jiné klany.