Největší Counter-Strike: Source turnaj tohoto roku. Tímto titulem se pyšní právě probíhající DSRack LAN, která se odehrává v hlavním městě Dánska.
Do Kodaně se nakonec sjelo 24 špičkových celků z celého světa. Historickým okamžikem je zejména účast dvou zámořských týmů. Podívat se přijeli Dynamic Gaming z Kanady a Blight Gaming ze Spojených Států.
FETISH. V tomto roce dokázal vyhrát obě DSRack LAN. Podaří se mu dovršit hattrick?
Týmy byly tradičně rozděleny do osmi základních skupiny po 3, přičemž první dva týmy postupují do Winners Bracket a celky na třetích místech startují rovnou z opravného pavouka. Vyřazovací boje by měly začít v sobotu ráno. My turnaj začneme podrobněji sledovat někdy kolem poledne. A jaké bylo pořadí jednotlivých skupin?
Skupina A
VeryGames
NORDIC-eSport
TotalGaming
První místo ve skupině si obhájili VeryGames, kteří pomalu ale jistě ztrácí svůj status neporazitelného týmu. Už na domácích LAN turnajích měla tato světová jednička velké trable a ty pokračují i v Dánsku. Po jasném vítězství nad NORDIC přišlo intermezzo z Maďarska jménem TotalGaming. Ti na de_nuke vedli už 15-3, ovšem Francouzi zabrali a zápas dotáhli alespoň k remíze 15-15.
Skupina B
Reason Gaming
eXelon Gaming
Cashville
První místo skupiny B si pohlídali Reason Gaming, kteří nedávno vsadili na hráče ze staré školy, a tento risk se jim vyplácí. S nikterak velkou přípravou Reason ničí vše, co jim přijde do cesty včetně svých dvou dnešních soupeřů. Stoupající formu potvrdili eXelon a s Reason prohráli „pouze“ 14-16. Výhra nad Cashville byla pro oba týmy povinností.
Skupina C
mTw
SPEED-LINK
TwistedPlay.TDL
Favority skupiny C byli jednoznačně mTw a jejich hvězdná (a taky řádně zaplacená sestava). Hráči přistoupili ke skupinovým bojům podobně vlažně jako VeryGames a bez valné snahy vyhráli oba zápasy nejtěsnějším rozdílem 16-14. Druhé místo podle očekávání berou SPEED-LINK, jeden z pěti německých celků na turnaji.
Skupina D
Team Dynamic
Thermaltake
Team Bavarian Heaven
„Déčko“ je první skupinou, ve které najdeme zámořského zástupce. Dynamic z Kanady byli zařazeni do „německé“ skupiny. TBH dostáli předpokladům a prohráli, co mohli, Thermaltake také na LANu nepřekvapili a proti Dynamic se zmohli na pouhých 8 bodíků.
Skupina E
Blight Gaming
LDLC.com
NEXTSTAGE
Každý zkušený hráč, jenž viděl skupinu E, zbystřil. Vedle totálního outsidera v podobě NEXTSTAGE zde totiž byl jednak top tým z Francie - LDLC a jednak šílený švédský mix v barvách Blight Gaming. Ex-H2k pod hlasitým vedením Hellblindeho, který se rozhodl hru zapnout po roce a kousek, zlikvidovali své francouzské soky a s přehledem vyhráli skupinu.
Skupina F
SK Gaming
Blight Gaming
Scandinavia
TORNADOTONI aneb internetová hvězda SK Gaming. Nejsledovanější hráč současnosti má takovou online reputaci, že ani .PhP či WT nevyvolávali v dobách největší „online“ slávy tolik kontroverzních reakcí. „Onliner Toni“ má zatím za sebou dva vítězné zápasy, ve kterých nepředvedl nic extrovního. Je také ale pravda, že ani jeden ze soupeřů prakticky nekladl odpor.
Skupina G
CKRAS.fi
Dynamic Gaming
Core5
Dalším super-truper online týmem, který zamířil na offline turnaj, jsou Dynamic. Sestava složená s přezdívek jako gla1ve, Nico nebo muffeb nezklamala a proti hráčům CKRAS zahrála otřesně. Core5 byl i opět v roli pátého kola u vozu.
Skupina H
SpeedGaming
Zero-Empathy
eSrael
Poslední skupinu ovládli SpeedGaming, kteří skončili před Zero-Empathy (ex-DSRack). eSrael v „offline módu“ ztratili výhodu pingu 150 a dali ve dvou zápasech krásných 8 bodů. Nutno podotknout, že „offline mód“ Zero-Emapthy také notně hapruje.
Veškeré fotografie pocházejí ze serveru Cadred.org a jejich autorem je Richard Lewis