Poslední dobou bývá hodně rozebírané téma mikrotransakcí a loot-boxů. Společnosti navíc přilévají olej do ohně i neustálým posouváním hranice času, který byste ve hře museli strávit pro získání "kupovatelných" věcí. Nyní se na redditu rozjela diskuze ohledně cen HS packů v České republice a oproti ostatním zemím je to opravdu nářez.
Včera se na redditu rozhořela diskuze ohledně cen za packy ve hře Hearthstone pro Česko. A rozhořela se tak žhavě, že to dotáhla na hlavní stránku HS subredditu. A to už je co říct. Po přelouskání pár čísel je totiž patrné, že platíme o téměř dvacet dolarů více za pre-order, než hráči v USA. Netrvalo dlouho a začali se ozývat i hráči z jiných zemí, kde mají balíčky větší cenu, než by měly.
Hodně lidí poukazuje na to, že jde pouze o virtuální produkt a neměl by tak v jiných zemích stát tolik, což ovšem není ten pravý důvod. Jedním z mnoha problémů může být například kurz dolaru vůči koruně. V posledních letech má tendenci dolar vůči koruně posilovat a v důsledku toho máme tyto produkty dražší. Dalších důvodu je nespočet a za zmínku stojí i inflace nebo ekonomický růst různých zemí, který způsobuje zdražování produktů z jiných zemí.
Další zajímavé porovnání na redditu měl uživatel s přezdívkou "Rage333". Ten porovnal průměrné mzdy v jednotlivých regionech a cenu balíčků v přepočtu právě na tento příjem. Po výpočtu vyšlo najevo, že "v podstatě" zaplatíme za pre-order 315 dolarů!
Z obrázku je patrné, že i jiné regiony nejsou v dobré pozici a situaci nezlepšil ani komentář od uživatele "Kanturu". Ten ceny packů vtipně "hájil" tím, že Blizzard se snaží korigovat ceny packů tak, aby byly adekvátní vůči pocitu zadostiučinění s otevíráním nových karet. Takový argument by byl adekvátní v případě, kdyby Blizzard aktivně upravoval ceny packů, ale to se naneštěstí neděje. Tento konentář sklidil vlnu rozčařených reakcí, stejně jako jeho originál, vydaný společnosti EA k situaci ohledně cen herního obsahu v Battlefront 2. Ten se totiž velmi rychle stal nejvíce downvotovaným příspěvkem na redditu vůbec.
Všechny tyto přepočty a porovnání nikterak situaci nezlepší a můžeme jen doufat v nějakou aktivní reakci Blizzardu. Bohužel je ve hrách více a více cítit snaha vydělat co nejvíce peněz na úkor hráčů a jejich herního prožitku.