
Zahraniční stránka Case Tracker ukrývá spoustu zajímavých čísel. Zjistíte například, že se jen za poslední měsíc otevřelo přes 30 milionů krabic. Nejvíce populární jsou Revolution Case a Dreams and Nightmares Case, které tvoří necelou třetinu tohoto neuvěřitelného počtu. Nová Fever Case je zatím jen ve statisících.
Díky jednoduché matematice si tak může každý snadno uvědomit, jak šílené peníze Valve každý měsíc vydělává. Jelikož vás jeden klíč vyjde na 2,5 dolarů, tak jen za měsíc březen si herní společnost přišla bez jakékoliv práce na 82 milionů dolarů. Ještě absurdněji zní, že v přepočtu na koruny to je 1,9 miliardy korun.
Nejedná se přitom ani zdaleka o celkovou sumu, kterou business s kosmetickými předměty do Counter-Striku vynáší. Dále si například Valve bere procentuální podíl z každé transakce na Steam Marketu a spolu s dalšími aspekty není nereálný odhad, že CS2 vydělává Valve 100 milionů dolarů – v každém jednom měsíci.
Hráči však tuto radost nesdílí. Gabe Newell se topí v penězích, přesto nechává oblíbenou FPS hru v mnoha důležitých aspektech v nepěkném stavu. I kdyby jen zlomek peněz investoval do boje proti cheaterům, tak by ruku v ruce se spokojeností rostly i výdělky. Taková „dojná kráva“ za minimum úsilí ale Valve stačí.
Meanwhile we get an obvious cheater every 2nd Match, we have to play on Shit Servers, get forced to enjoy 64-Tick and obviously we don’t get any content that doesn‘t Generate Instant cashflow. CS2 could be THAT Game that everyone plays… please give us some love, we deserve more. https://t.co/dCjPZ5zo24
— tweeday (@Mrtweeday) April 7, 2025