Letošní světový šampionát se blíží. I přesto, že se zatím nikdo oficiálně nekvalifikoval, play-off v jednotlivých regionech jsou za rohem a mezinárodní turnaje byly odehrány. Kdo jsou podle nás ti největší favorité na zisk Vyvolávačova Poháru? První díl naší předpovědi si můžete přečíst zde.
SK Telecom T1 - 10 %
SK Telecmo T1 je v League of Legends legendární tým, který je navíc co se týče světových šampionátů historicky nejúspěšnější. V minulosti jsme viděli velké comebacky, kdy favorité byly po několika nepovedených zápasech odepisováni a nakonec uspěli. Tohle by mohl být i případ SK Telecom T1, kterým se letos vůbec nedařilo. V letním splitu navíc začali velmi špatně, ale postupem času začal světově oblíbený tým vyhrávat hru za hrou a z posledního místa se zvedl a je nyní pouhou výhru za play-off pozicemi a SKT čekají ještě čtyři zápasy.
Faker je prostě kouzelník. Je to prostě hvězda, která dokáže potahat. O to divnější je, když si uvědomíme, že SKT se aktuálně daří i bez jeho přítomnosti. Tým totiž využívá náhradníka Pireana, kterému se v Americe sice vůbec nedařilo, ale v korejském prostředí zatím ukazuje, že Amerika ho jen nedokázala správně využít. Aby se ale SKT dostali na Worlds, musí se probojovat přes silné týmy jako Hanwha, KT Rolster, Gen.G nebo Griffin. Konkurence v korejské LCK je obrovská a SKT to budou mít velmi složité. Pokud se ale na Worlds nakonec tým dostane, jistě bude patřit k favoritům na celkové vítězství.
Afreeca Freecs - 10 %
Afreeca Freecs možná působí trochu nenápadně ale v jarním splitu se jim v nové sestavě celkem dařilo a překvapivě skončili na druhé příčce. Na Rift Rivals se jim ale tolik nedařilo a hned dvakrát padli proti čínskému celku. Nejdříve ve skupině podlehli Edward Gaming a ve finále i Royal Never Give Up. Tři hráči základní sestavy, TusiN, Aiming a Kiin navíc nemají krom již zmíněných Rift Rivals žádné zkušenosti z mezinárodní zkušenosti. Finálový turnaj se však bude konat v domovině AFS, Jižní Koreji, což by jim případně mohlo hrát do karet.
Gen.G - 10 %
Samsung Galaxy, nebo Gen.G, to je jedno. Je to zkrátka sestava loňských světových šampionů. CuVee, Ambition, Ruler či CoreJJ jsou jistě všem známá jména a i v letním splitu se jim daří držet se v pozici, ze které je postup na Worlds velmi realistický. Proti silné konkurenci sice zatím nezvládá tým nijak vyniknout, ale společně s Griffin se drží na prvním místě tabulky. Záhadou je midař Crown, který sice v minulosti patřil k jedněm z největších opor této sestavy, ale aktuálně ho v základu nahradil další talent vracející se z NA LCS, Fly. Crown si v letním splitu zahrál pouze dvě hry proti Griffin, ale Flyovi se natolik daří, že jeho absence týmu zatím neškodí. Jeho zkušenosti by se ale na světovém šampionátu, nebo i v play-off mohly hodit.
Někdo jiný (Flash Wolves, Hanwha, Fnatic...) - 10 %
Jelikož je všechno možné, necháváme posledních deset procent zbytku světa. Jediným korejským týmem, který ještě přichází v úvahu je celek Hanwha Life Esports, který si možná pamatujete pod jménem Rox Tigers. Sestava se sice hodně změnila, ale v současnosti je velmi blízko korejskému play-off. V teoretické rovině přichází v úvahu i týmy z Evropy, které budou chtít vrátit svému regionu zašlou slávu a vrátit ho zpátky na příčky vítězů. Týmy jako G2, Fnatic nebo Misfits mají potenciál potrápit i ty nejsilnější soupeře, což třeba Misfits ukázali loni proti SKT. Několik korejských skalpů má ve své sbírce i organizace Flash Wolves z Taiwanu. Takřka neuvěřitelným scénářem by byl i úspěch týmů z ligy NA LCS, nebo jiné wildcard soutěže (badum-tss).
O titul mistrů světa bude možná bojovat i Aleš "Freeze" Kněžínek, který se svým týmem Royal Bandits aktuálně vévodí turecké lize. Pokud by se ale Royal Bandits na Worlds dostali, budou se muset probojovat do hlavní fáze, což je samo o sobě velmi těžká úloha. Ze skupin se navíc dostal do vyřazovací fáze jen jeden tým mimo pět major lig. V roce 2016 to byli ruští hráči Albus Nox Luna, kteří postoupili ze skupiny přes G2 Esports, CLG a ROX Tigers.