Že bylo toto MČR co se účastníků týče tím nejnašlapanějším, prakticky není pochyb. A když vezmeme v potaz, že motivace k co nejlepším výkonům nechyběla (kdo by si také nechtěl odnést kus z prizemoney a prestižní titul), nepřekvapí vás, že turnaj byl neskutečně vyrovnaný. Není tedy divu, že predikce, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s analytikem Štěpánem "ecoo" Machem, nevyšly na 100 %.
Dle nás byl favoritem na výhru Findan, který skončil v turnaj i hned po dvou prohrách, a i když jsme udělali ještě další chybičky, moc vedle jsme popravdě nebyli. Těsné to bylo všude, postoupit ale mohli jen ti opravdu nejlepší (povětšinou ti, od kterých jsme to čekali) – ve skupině A jimi byli Vanik a benko, v neskutečně nadupaném Béčku zase PoweR a Jarla. V druhé polovině skupinové části pak právě přišla ta největší překvapení, jako je konec Scruffyho a již zmíněného Findana. Postoupit se nakonec povedlo Narutovi a Vlčákovi (skupina C), v Béčku pak Faeli a Heki.
Ano, některá známá jména skončila ještě před play-off, ale jak jsme říkali, MČR bylo našlapané od začátku do konce. V play-off se tedy utkali velmi silní karbaníci a není proto divu, že na nás čekaly samé vyrovnané zápase. O tom svědčí fakt, že se jen dva z celkových sedmi zápasů v pavoukovi hrály na méně jak pět her. Souhlasit musí i diváci, matche byly vyrovnané nejen co se statistik týká, dlouhé a napínavé byly i jednotlivé hry. Do grandfinále to nakonec dotáhla dvojice Vanik – Jarla, právě tento souboj byl ale paradoxně velmi jednostranný. Vanik nedokázal vyhrát ani jednu hru a mistrem ČR se stal poprvé v historii MČR mobile reprezentant zahraniční organizace. Gratulace Jarlovi!
Konečné pořadí Vodafone MČR mobile v Hearthstone:
- 1. místo: Jarla – 30 000 Kč a tarif #jetovtobe na rok zdarma
- 2. místo: Vanik – 10 000 Kč a tarif #jetovtobe na rok zdarma
- 3. až 4. místo: PoweR a Heki – 5 000 Kč a tarif #jetovtobe na rok zdarma